Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13 éves vagyok (lány) nem...

13 éves vagyok (lány) nem szoktam rá a dohányzásra, de néha rágyújtok hetente egyszer vagy netán 2-szer de néha viszont nagyon kívánom de kibírom, lehetek még függő vagy lehet vmi bajom?

Figyelt kérdés
2008. dec. 5. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Nos elég szomorú, hogy 13 évesen a kezedbe veszel egy önmérgező szert. Az, hogy lehet-e valami bajod, nem tudom, mitől függ, mert vannak dohányosok, akik 40-50 évesen meghalnak tüdőrákban és vannak, akik tovább is elélnek vígan. Én mondjuk amondó vagyok, jobb megelőzni a bajt, mint félni tőle, és tedd le a cigit, amíg még lehet. nemmintha késöbb nem lehetne, de utánna már jönni fognak az idióta kifogások, amiknek semmi alapja nincs, csak hogy függő vagy... nem igaz, hogy jobban megy tőle a tanulás vagy csökkenti az idegességet, ha egyszer füst megy a szervezetedbe, épphogy rossz hatással van az érrendszeredre, pedig ha ideges az ember, jobb ha friss levegőt szív füst helyett...
2008. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
énis szoktam így.(16 vagyok)rágyújtok mikor ideges vagyok,vagy bulizok vagy ha naggggyon megkívánom.De nem szeretnék rá szokni,mert neméri meg.(pénz,sárgásfogak,tüdőszennyzés,köhögés meg stb.)Szerintem csak akkor cigizz ha nagyon kívánod,unalomból ne,mert a végén rászosz.Menőzésből meg szánalmas.
2008. dec. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még addig felejtsd el, hogy valaha is kipróbáltad még nem késő. Ha kibírod, hogy ne gyújts rá az már nagyon jó. Ha esetleg mégis megkívánod, inkább vegyél be egy rágót, vagy valamit. Ne szokj rá! Az a legjobb amit tehetsz.
2008. dec. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rágyújtasz hetente 2-3-szor, mert kívánod, akkor már nem rászoktál?! Az hülyeség, hogy ha kevésszer szívod, nem vagy rászokva. Ha egyszer kívánod, az annyi, mint rá vagy szokva és kell. Én is szívtam 11 évesen, de nem érte meg, örülök, hogy suliban elkaptak (jó helyen szívtam én is xD), és nem szennyeztem magam többet füsttel.
2008. dec. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Még ha nagyon kívánod, akkor se vedd többet a szádba. Ha kínálnak, határozottan utasítsd el, ne engedj a nyomásnak!!! Én is szívtam valamennyit mostanság, de azonnal felhagytam vele, miután olvastam róla, hogy mik vannak a füstben: savképző gázok pl. nitrogénoxidok; hidrogén cianid(kis mennyiség, de van); Hg; CO - tartós hypoxiát okoz, mivel megköti a vér hemoglobinját ..... Eddig 4000 féle egészségkárosító anyagot analizáltak a füstből!
2008. dec. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Így 30-on felül sajnálok minden egyes napot, mikor cigiztem. Nem hiszem el, hogy tudatosan károsítottam a testemet. Akkor még olyan távolinak tűnt az igazi felnőttkor, ezért úgy gondoltam, fiatal vagyok, nem történhet velem semmmi rossz egy-két száltól.


Ha most ránézek a kisfiamra, eszembe jut néha, hogy milyen jó, hogy leszoktam a cigiről és soha többé nem fogok rágyújtani, mert már féltem a saját életemet is.


Mert itt van ez a kisember, akit szeretnék felnevelni, és megadni minden esélyt magamnak, hogy egészségesen és sokáig vele mardhassak itt a Földön :o) Ha tudtam volna, akkor, fiatalon, mikor nem féltem még semmitől, hogy egy napon igy érzek, akkor soha, de soha nem tettem volna semmit, ami károsítja az egészségemet. Mert a testünkre nekünk kell vigyázni, nem kapunk helyette újat.

2008. dec. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én is 13 vagyok és 2 éve cigizek hát nemtudom h- rávagy-e szokva de ha kibírod h. ne akkor az jó :d szal akkor se gyújts rá mer a végén még rászoksz és úgy jársz mint én
2009. jan. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is 13 éves vagyok de napi fél dobozzal szívok de ráadásul piros Bondot.
2009. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én 15 leszek és én is néha rá szoktam gyújtani, de csak ha van valami olyan társaság, vagy ilyesmi(heti 1-2 szál, néha még annyi se) ... Ha meg bírod állni, és csak egy-két alkalomal kívánod, akkor még időben vagy, most kell leállnod, nem később sokkal-sokkal nehezebb lesz. Jó, ha van valaki a közvetlen környezetedben (nem anyuka, apuka, hanem pl egy nagyon jó barát, esetleg szerelem) aki nem díjazza, hogy cigizel, és az ő kedvéért sem gyújtasz rá talán. Sok sikert:

S.

2009. febr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
kösy:D
2009. febr. 4. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!