Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Fogamzásgátló mellett iqos? T...

Fogamzásgátló mellett iqos? Tudom, hogy a fogamzásgátló és a cigi ütik egymást, de azt is tudom, hogy nem tudnám letenni egyik pillanatról a másikra a cigit, ezért keresek átmeneti megoldást. Az iqos kevésbé veszélyes fogogátlóval?

Figyelt kérdés

2020. okt. 10. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Miert uti egymast a fogamzasgatlo es a cigi? Errol meg nem hallottam. En is dohanyoztam (sajnos) fogamzasgatlo mellett, es nem lettem terhes. Baratnom 10 eve dohanyzik, ennyi ideje is szedi a gyogyszert, szinten nem lett terhes, es nekunk ezt meg egy orvos sem mondta, hogy problema.
2020. okt. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Lehet, hogy az érrendszerre gyakorolt hatásra gondolsz...?

A fog.gátló fokozhatja a trombózis-hajlamot, a dohányzás meg mindent is (kivéve az életkort), szóval a kettő együtt tényleg megterhelő lehet hosszabb távon. Az icos-t nem ismerem, csak olyanokat, akik használják kb idén tavasz óta.

Az egyik icos-os csaj férje kapott embóliát (jól van szerencsére) - nem hinném, hogy fog.gátlót is szedett vna.🤭



Senkiről nem hallottam, akinél a fog.gátló melletti cigizés miatt kopogott vna a gólya.

2020. okt. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jajj nem a terhesség miatt kérdeztem 🙂🙂🙂🙂🙂 Azt tudom, hogy terhes nem leszek tőle.. 🙂

A trombózis-veszély miatt aggódom egy kicsit, ezért érdekelne, hogy az iqos mennyivel “egészségesebb” a manuális ciginél.

2020. okt. 16. 06:28
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha van rá hajlamod nem kapsz tabit. Ha nincs, akkor sem 100%, hogy valójában nincs, csak nem kimutatható. Sajnos a nők körében egyre gyakoribb lesz a trombózisos megbetegedés, ha még dohányzol is az plusz rizikófaktor.

Lehet, hogy semmi bajod nem lesz 20 évnyi tabizás után sem, lehet, hogy te leszel az az egy szerencsétlen, aki 6 hónap alatt olyan állapotba kerül, hogy élete végéig szedheti a vérhígítót. Ezt sajnos senki nem tudja megmondani előre. :(

Neked kell eldönteni, hogy mit vállalsz be a tabiért.

Nem tudom, az iqos mennyivel jobb ilyen szempontból. Én lehet várnék és ha már nem dohányzom egy pár hónapja, és semmi ilyet nem használok, akkor próbálnám meg.

2020. okt. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig szedted a tabit cigiztél és nem lett baj akkor a icos tól sem lesz bajod.. Én 10 évig dohányoztam és szedtem fog.gátlót és semmi bajom se volt... Aztán egyszer csak megcsípett egy méhe amibe majdnem meghaltam... Ha van rá hajlam így is úgy is... Ha nincs akkor úgy se... Ezen ne aggódj!
2020. okt. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Régebben szedtem, akkor szívtam is a cigit mellé, de most már nem tenném szívesen. Évek óta nem szedem.

Iqos-ra átszoktam közben, nem tudom mennyivel jobb ez, nyilván a végső cél az lenne, hogy ezt is leteszem. Köszi a válaszokat!

2020. okt. 16. 16:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ha nem tolakodó a kérdés.
2020. okt. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem szedsz fogamzásgátlót akkor nem értem a kérdést. Mi a véleményed az icos ról? Jobb mint a cigi? Mióta szívód?
2020. okt. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szedném újra :D Csak gondoltam kérdezek, mielőtt neki állok szedni megint, már csak kíváncsiságból is, hogy ki mit gondol, az iqos mennyivel mondható egészségesebbnek.

28


Egészen jó, első pár nap elèggé szokatlan az íze, meg erős is sztem, 0,5ös az összes heets.

Probléma nélkül áttértem rá. Este elszívtam az utolsó szál cigim, másnap reggeltől már ezt szívtam.

1hete használom, de a manuált már nem kívánom. Az egyetlen ami ellene szól, hogy ebből több fogy, mert előfordul, hogy bent szívom, míg a simára csak kint gyújtottam rá.. De kinek van kedve kimenni a hidegre, ha ennek a szaga pikkpakk elillan? :):)

2020. okt. 16. 22:17
 10/10 anonim ***** válasza:

28 évesen pont olyan közép mezőny vagy. 35 felett nem szokták már ajánlani a tabit, főleg ha valaki dohányzik.

Persze tudom, hogy ma már 40-ig vagy a menopauzáig kiírják, de azért ott már észnél kell lenni.

Én nem ajánlanám cigi mellett. Ha le teszed akkor nyugodtan:)

2020. okt. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!