Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szokjak le? Mennyi idő...

Hogy szokjak le? Mennyi idő alatt ürül a szervezetemből?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok,4 éve dohányzom rendszeresen.Ez azt jelenti,hogy heti 3 dobozzal elmegy átlagban,van h több van,hogy kevesebb.2 éve szívok erősebb cigit,és nem tudom,hogy ennek köszönhetően,de úgy fél éve nagyon megcsunyult az arcbőröm,narancssárgás a színe,folyton fáradt vagyok és az elmúlt 1 évben 4X volt magas lázzal járó betegségem,előtte meg évekig még csak náthás sem voltam.Most megelégeltem,hogy szinte minden pénzem erre megy rá,büdös a leheletem és a fent említett tünetek is jelentkeznek.ráadásul már ráncosodni is kezdtem.Viszont ha nem szívok akkor nagyon ideges vagyok,és ezt a szeretteimen vezetem le.Folyton kiabálok,stb...már 3X próbáltam leszokni.De most tényleg leakarok.Nektek,hogy sikerült?
2010. júl. 22. 16:50
 1/7 A kérdező kommentje:

ráadásul nemtudom,hogy ennek köszönhető e,de olyan ételt amiben só van nemtudok megenni,mert marja a torkomat.

ezek a tünetek el fognak múlni ha leszoktam?

2010. júl. 22. 16:52
 2/7 anonim ***** válasza:
nem tudom, de leszokhatnánk 1ütt:D
2010. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
elmúlik a legtöbb bár a bőröd sosem lesz a régi. hát....kitartást.én 25 vagyok és 7 éve dohányzom napi egy dobozzal, én még nem ráncosodom(gyorsan le is kopogom)ha cigit veszek mindig elkérik a személyimet:) lassan én is le akarok szokni.
2010. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak úgy tudsz leszokni, ha leteszed és attól a perctől fogva nem gyújtasz rá. A láncdohányos apósomnak is így sikerült. Az első 3 hónap rossz volt, de megérte.Már 20 éve nem gyújtott rá. Ha csak le akarsz szokni, meg mondogatod magadnak, hogy fokozatosan, akkor nem fog menni és akkor sem, ha nincs akaraterőd, ami motiváljon.

A szomszédom is egyik percről a másikra tette le a cigit, mert vett egy autót és a törlesztőrészlet pont annyi volt,mint amennyit elcigizett. Ez jó motiváció volt, neki is sikerült. Keress egy megvehető célt és arra spórolj.

2010. júl. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sokak szerint csak úgy lehet leszokni, hogy kidobod az összes megmaradt cigidet, és egyik percről a másikra abbahagyod. Orvosok tudnak segíteni, ha nehéz. A kiürülésről különböző időket mondanak. Én tudok neked olyan szakszerű mellkasmasszázst csinálni, amitől a tüdőben lerakódott trutyi egy része fellazul, és köhögőroham formájában távozik, ez biztosan meggyorsítja az ürülést.
2010. júl. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2010. júl. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A leszokáshoz a legfontosabb, hogy hozzd meg a DÖNTÉST. Nem le szeretnél szokni, nem le akarsz szokni, hanem LESZOKSZ, és nem térülsz el. Kibírod 0 cigicűvel, és megszűnnek a panaszaid. Nem lazíthatsz a fegyelmen, mert könnyű visszaesni. Egyébként 2 év után már könnyű. Addig koncentrálnod kell a döntésedre.
2010. júl. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!