Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Én nem dohányozok de, dohányos...

Én nem dohányozok de, dohányos kollegák körül vagyok akik legtöbbször a kocsiban is cigiznek, lehet valami bajom tőle?

Figyelt kérdés

hiába mondom rendszerint hogy ne cigizzenek ez őket legtöbbször hidegen hagyja, az ő függésük sokkal nagyobb mint bármi sztem. Tehát az egy kérdésem ha az ő környezetükben vagyok mondjuk heti 2-3 alkalommal pár órát

nagy átlagban, lehet hossztávom valami bajom annak ellenére hogy nem én szívom, tehát a füstből?



#dohányzás #cigaretta #instant halál és még fizetsz is érte #értelemetlenség
2019. dec. 10. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem lesz. Az utcán a kipufogógáztól sokkal több bajod lehet.
2019. dec. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen a passzív dohányzás is káros lehet.
2019. dec. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
na igen mert végül is ez az szoval erre vagyok kiváncsi
2019. dec. 12. 19:45
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon káros, legalább annyira mint ha te cigiznél.

AZ 1. meg hülyeséget ír, mert lehet hogy az is káros az utcán a kipufogó füst, de a dohányzás az még plusz .

2019. dec. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, lehet bajod. Milyen munkahely az, ahol megengedett a dohányzás? Dugd a főnököd orra alá a Nemdohányzók védelméről szóló törvényt.

[link]

A 2. § * (1)c mondja ki a munkahelyi dohányzási tilalmat, és ugyanebben a paragrafusban a 2(b) pont a dohányzóhelyek kijelöléséről szól.

Ha ez nem segít, hívd ki az ANTSZ-t, vagy aki most az illetékes hatóság.

Jogod van a (dohány)füstmentes környezethez. Ha nő lennél, és mondjuk teherbe esel, a kollégák akor is vígan füstölnek majd melletted, mert ők függők??? Vagy ha asztmás vagy, és rohamod lesz a cigarettafüsttől? Az orvos nem fog táppénzes állományba venni, hiszen munkaképes vagy, a cigerettafüst nem tartozik a "normális munkahelyi körülmények" kategóriába.

Persze, hogy ezen kívül még egy csomó káros dolog ér, ami ellen nem tudsz védekezni. De ha valakinek amputálni kell a bal lábát, nem szoktak a jobból is levágni egy darabot, hiszen a bal már úgysem ép...

2019. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ne legyél a környezetükbe/lépj ki a munkahelyedről? ..
2019. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!