Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13-14 éves gyerekednek engedné...

13-14 éves gyerekednek engednéd az ecigi használatát?

Figyelt kérdés
Fiam titokban vett az internetről, használja is rettentően nagyot csalódtam benne. Az apja szerint ha akarja használja de innentől ő semmit sem hajlandó megvenni, sem segíteni neki. Persze a gyereket ez nem érdekelte, ugyan úgy szívja. Én meg most mit csináljak?
2019. okt. 18. 12:08
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
12%

Megint jön az Elvileg károsabb, mert leadta az m1, meg az index meg f.om tudja.. Hagyjuk már.. még semmit se tudtak kimutatni szóval akkor miért kell rémhíreket terjesztetni. Egyébként meg inkább az e-cigi, mint az analóg. Ezt egy ismerősöm írta egy felületre.


Vegyésztechnikusként, laborban dolgozom egy cégnél. Az adott felszerelésekkel, és amit annak érdekében fel tudtunk használni, hogy megvizsgáljuk az analóg cigaretta káros hatását az emberi szervezetre, az eredmény döbbenet. 273 olyan vegyületet sikerült 1 szál cigarettából kinyerni, ami bizonyítottan veszélyes, az emberre. Ennek nagy része, a ragasztó csíkban, és a papír égési termékében található, amit dohányzáskor kénytelen az ember letüdőzni...

Ezzel a módszerrel, az elektromos cigaretta gőzét is megvizsgáltuk, aminek az eredménye szintén döbbenet.... Az eredmény 0 és pedig azért, mert amiről beszélnek káros anyag (Dietilén-glikol) olyan csekély mértékben jut be az emberi szervezetbe, hogy az eredménye nem, vagy csak nagyon kismértékben mérhető ......

Ha esetleg valakinek nem lenne tiszta.

Propilén-glikol



Jégoldó és fagyásgátló szerként használják autók, repülők, hajók üzemeltetésénél. Oldószerként használják a gyógyszer-, festék- és műanyagiparban. Az élelmiszerek és gyógyszerek nyilvántartásával foglalkozó amerikai hivatal az FDA (Food and Drug Administration) olyan adalékanyagnak minősítette, ami általában biztonságosan használható. Gyógyszerekhez, kozmetikai termékekhez (fogkrém, hajápolás, samponok, dezodorok) és élelmiszeradalékként is alkalmazzák, hogy extra nedvességet kössön, tartson meg [. Élelmiszerszínezékek oldószereként, masszázsolaj összetevőként, légkondicionáló berendezésekben, elektromos cigarettában és füstgépekben párolgó közegként is alkalmazzák. Italokat hűtő táskákban is megtalálható. Használatosak festékekhez és bevonatokhoz, tisztítószerekhez, tintákhoz és számos egyéb alkalmazásuk is ismert. Az elektronikában a propilén-glikol-étereket ‒ más oldószerekkel együtt ‒ félvezetők gyártása során használják. Alkalmazzák a mezőgazdaságban valamint textil- és ragasztó termékek előállításához . Propilén-glikolt használnak a poliuretánhab gyártásához, amiből autóüléseket és bútorokat készítenek .

A propilén-glikol a szervezetbe juthat propilén-glikolt tartalmazó élelmiszerrel, gyógyszerrel, vagy ilyen tartalmú kozmetikumok használata során . A propilén-glikol élelmiszer adalékként (E 1520) kizárólag a következő alkalmazásokra engedélyezett: rágógumi (mennyiségi korlátozás nélkül) és aromák (max. 1 g/l) esetében . Az élelmiszer adalékanyagok között szerepelnek a zsírsavak propilén-glikol észterei (E 477 ) és az E 405, a propilén-glikol-alginát is .

Az egészségkárosító hatásokat tekintve a propilén-glikolt nem sorolják a mérgező kategóriába. Bomlása során az emberben is megtalálható piroszőlősavvá és ecetsavvá bomlik. Nagyon alacsony a toxicitása, csak igen nagy koncentrációban okozhat mérgezést. A bőrt nem, a szemeket enyhén irritálja.



2010-es vizsgálatok szerint ha magas a propilén-glikol koncentráció a lakás levegőjében az a gyermekek körében növeli az asztma és az allergia kialakulásának a veszélyét .



Patkányokon végzett 2 éves kísérletekben, ahol ivóvíz vagy élelmiszer formájában adagolták a propilén-glikolt, nem észleltek mellékhatást (10 g/testtömeg kg/nap koncentrációig vízzel adagolva, illetve 2,5 g/testtömeg kg/nap koncentrációig az élelmiszerrel adagolva). Egereken végzett vizsgálat során nem tapasztaltak reprodukciós képességet zavaró hatást 10 g/testtömeg kg/nap dózis alatt. Nem találtak daganatos elváltozásokat patkányokon és egereken végzett szövettani vizsgálatok során. Ezek az adatok alátámasztják, hogy a propilén-glikol nem rákkeltő . Az amerikai Egészségügyi és Humánszolgáltatási Minisztérium (Department of Health and Human Services, DHHS), a Nemzetközi Rákkutató Ügynökség (IARC), valamint az EPA nem minősítette rákkeltőnek az etilén-glikolt és a propilén-glikolt . A propilén-glikol nem karcinogén, nem mutagén és nem genotoxikus .

A propilén-glikol veszélytelennek számít. Az elfogadható napi beviteli mennyiség (ADI): 25,0 mg/kg. A glikol tartalmú háztartási készítmények rendeltetésszerű használata során az expozíció és az egészség veszélyeztetése minimális.

2020. jan. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"Megint jön az Elvileg károsabb, mert leadta az m1, meg az index meg f.om tudja.. Hagyjuk már.. még semmit se tudtak kimutatni szóval akkor miért kell rémhíreket terjesztetni. Egyébként meg inkább az e-cigi, mint az analóg. Ezt egy ismerősöm írta egy felületre."


Ha elolvastad volna, nem írtál volna ilyen kretén véleményt. Nem volt benne leírva, hogy károsabb lenne mint a sima cigi.


Majdnem mindegy ebben az esetben az, hogy mennyire káros vagy sem ( egyébként is, nyilván nem egy összetevőből áll az e-cigi, attól mert külön-külön vizsgálják meg az alkotókat még nem lesz releváns a vizsgált, abban az esetben,ha ezeket az alkotókat vegyítik, nyilván máshogy viselkedik külön az etanol meg az ecetsav és eltérően amikor ezeket vegyítik.


DE, egyátalán nem ez a lényeg, hanem az, hogy egy 13éves kis "taknyos" ne legyen semmilyen szenvedéjnek a rabja.

2020. jan. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!