Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szerintetetek mi az egészséges...

Szerintetetek mi az egészséges életmód titka?

Figyelt kérdés

2018. nov. 23. 18:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
19%
lustaság, ... az állítólag fél egészség. A másik felét lehet, a pálinka adja.
2018. nov. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A Tengerész ***** válasza:
100%

Pontos választ nem tudok. De nemrég voltam laborvizsgák

laton ( minden érték a határokon belül volt) mert 74 évesen úgy gondoltam, hogy meg kellene nézetnem magam, hogy mégis mik az életkilátásaim, tehát lesz terheléses EKG, meg egyéb firlefranc amit az orvos úgy gondol, hogy kell az állapotfelmérésemhez. A váróban beszédbe elegyedtem egy asszonnyal aki mondta, hogy a velem egyidős férje lélegeztetőgépen van már hónapok óta. Egész életében dohányzott, én soha. Nem mondom, hogy mindenben a régi vagyok, de naponta több órát dolgozom kemény kerti fizikai munkát és egyébként is aktív vagyok [link] Mindent eszek de mértékkel, szóval nincsenek az életemben ilyen izék, hogy "jaj ezt nekem nem szabad, jaj ez hizlal, jaj ettől sok lesz a koleszterinem" stb. Nincs rajtam túlsúly és bár nem vagyok absztinens, de egy év alatt nem iszom meg egy liter keményszeszt és sörből se tán még egy kartonnal sem. Szóval ezen azért el lehet gondolkodni.

2018. nov. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
jó levegő, rendszeres étkezés, nyugalom, mozgás annyi amennyi jól esik és kuva sok pénz :D
2018. nov. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ásványi anyagok, nyomelemek, vitaminok + több mint 3 liter víz.2x5 perc intenzívebb de nem pusztító mozgás
2018. dec. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
25%

Nem mexületni. S ha mégis muszáj volt, nem lélegezni.

Ezek a magvas gondolatok de kifárasztottak! (Na, menjünk, szívjunk el egy cigit...)

2018. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"2x5 perc"

Milyen gyakran? :)

2018. dec. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nyugalom, a hosszú élet ritka!
2018. dec. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Sok mozgás, és a hagyományos étrend visszaállítása. Tehát kovászolt kenyér, semmi étolaj, csak zsír, fermentált zöldségek, és heti egy nap hús.
2020. jún. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Menjünk vissza a középkorba utolsó? Milyen hülyeség ez a semmi étolaj, csak zsír?
2020. jún. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is a középkorba, de 100 évet, kedves utolsó. Mert ez a mai nyugati étrend messze nem az egészség záloga. Főleg az utolsó 25 év. Soha ennyi keringési beteg, rák, autoimmun betegségek tömkelege, allergiák, stb nem volt, mint napjainkban. És ebbe, ha hiszed, ha nem az étolaj IS!!! belejátszik. Mert szerinted mi a túrót tud kezdeni az évmilliók üllőin kovácsolódott emésztőrendszerünk egy pár évtizedes divatirányzattal? Olajokat ti. alig több, mint 40 éve eszünk. Történt, hogy Gerald Ford amerikai elnök szívbeteg lett. A véletlenek egybeesése folytán előző évben drótféreg invázió sújtotta a napraforgótermést, így aztán '76-ban többet vetettek, meg a talajfertőtlenítés technológiáján is változtattak. Summa summarum 1976-ban rekordtermést takarítottak be. Szó szerint hegyekben állt az eladhatatlan napraforgó. Kapóra jött tehát az elnök betegsége, a napraforgólobbi megbízott egy bizonyos Ansel Keyes nevű úriembert, hogy írjon tanulmányt a napraforgóolaj egészséges, valamint az állati zsiradékok "gyilkos" mivoltáról. Az elnök életéért való aggodalom remek háttérzenét szolgáltatott a tanulmányhoz, s futótűzként terjedt. A háziasszonyok különösképpen jó szívvel fogadták, hiszen sokkal könnyebb volt vele bánni, mint a zsírral.

A koleszterinmizéria azóta ugyan megdőlt, s az olajról is kiderültek a káros, a zsírról pedig áldásos hatások, de a köztudatba, s főleg az orvosi protokollba ez még nagyon nem akarózik bekerülni.

Pedig nagy mumus az olaj. Attól ugyanis nem ürül az epe, s ha nem ürül nem is tudja megtámogatni azt a rengeteg emésztőrendszeri, immunrendszeri, mentális és hormonális folyamatot, amiért amúgy felelős lenne. De, ó, iszony! Evolúció bácsi úgy rakta össze az embert, hogy a vater papillát csak a zsír nyitja, az olaj nem. Ekképpen viszont a jó esetben 1,2 pH-jú gyomorból a nyombélbe vándorló tápláléknak savasabb marad a pH-ja, mint kellene (az epesav valójában lúgos kémhatású), s így az ott lakó, kevésbé savas közeget kedvelő bacik kipusztulnak. Tovább haladva is ez történik, mert minden bélszakasznak megvan a mag ideális kémhatása, és az ehhez tartozó bélflórája. Pusztul a bélflóránk, és helyüket más, patogén fajok veszik át. De még ha szerencsénk van, és nem jönnek ártó bacik, akkor is hatalmas veszteséget okoz nekünk minden egyes baktériumtörzs károsodása. Mint az mára kiderült, MINDEN életfolyamatot ezek irányítanak. Védik a bélfalat, enzimeket, vitaminokat, hormonokat termelnek, stb.

Ez persze nem egyes-egyedül az étolaj számlájára írandó, és oldalakat kellene írni a boltok polcain magukat kínáló élelmiszernek látszó tárgyak egészségre gyakorolt hatásairól, de azt talán egy másik alkalommal teszem meg.

2020. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!