Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogyan állítsam vissza a...

Hogyan állítsam vissza a testem a régi "egészséges életmódba"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Körülbelül december óta étvágytalan vagyok, rendszertelenül eszem, meg vízhiányom is van, nagyon száraz a bőröm, fejfájás, fáradt vagyok folyton és nagyon elvagyok lustulva. Hogyan tudnék egészségesebben élni, mire kell figyelnem? Alapjáraton, minden lehetőségem megvan rá, megsem tudom hogyan álljak neki. Imádom a gyümölcsöket, zöldségeket, a csirke húst, a halat, a rizst szóval egészséges fehérje bevitel lenne, de szeretnék hízni ugyan a fenekemre, ugyan is teljesen lefogytam onnat és a hasamra híztam azt vissza. Ugyan annyi kiló vagyok, mint amikor sportoltam és egészségesebben éltem, csak már zsírban és nem izomban. Inkább híznom kellene a fenekemre vagy edzek rá? Illetve a hasamra, (a fenék edzes picot rizikós mivel terdproblemam van és a gugolastol fáj a térdem), de ez megoldható, csak szeretném ha nem csontos fenekem lenne, fogynék hasból, és valahogy neki kell állnom egészségesen élni, el vannak lustulva az izmaim, nem is csoda ha alig eszem, és kevés vizet iszom. Mit javasoltok hogyan kezdjek neki? Vagy mire figylejek először?
2018. máj. 20. 21:55
 1/2 anonim válasza:
Szia! Nekem lenne pár tanácsom, hogy hogyan kezdj neki. Először is étvágytalan vagy december óta. Erre csak azt tudom tanácsolni, hogy legyél többet kint a szabad levegőn. Vízhiányra inni kell, száraz bőrre pedig valamilyen krémet ajánlok használni. Ha a fejfájásod nem múlik el, vannak csillapításra gyógyszerek, ha annyira fáj. Ha folyton fáradt vagy, ügyelj a napi 9-10 óra alvásra, ha lusta vagy, akkor igenis erőt kell venned magadon, és ki kell mozdulni a házból. Hogyan állj neki? Minden nap eddz, fuss annyit amennyi jólesik, de ne annyit, hogy megterhelő legyen. Az izomlázat pedig el kell fogadni. Ahogy írtad, fontos a változatos táplálkozás, csak tudod, kevesebb csoki. 😉 Ha a fenekedre szeretnél hízni, de a hasadra hízol, akkor még mindig a futás támogatom, amivel könnyen lehet izmosodni, és minden izomcsopotot megmozgat. Írtad, hogy térdproblémád van, erre különféle injekciók is kaphatóak. Először is figyelj az ivásodra (napi 2 liter) és a kiegyensúlyozott étkezésre. Mozdulj ki a házból ha izmosodni akarsz! Remélem a tanácsokkal segítettem. Jó sportolást! 🙂
2018. máj. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 1teengirl válasza:
Szerintem először el kellene kezdened FOKOZATOSAN visszaálli az előző étrendedre, és evési szokásaidra, hogyha azok neked beváltak. A fenekedre ne akarj hízni, mert az nem néz ki jól, inkább az edzést ajánlom. Ne gugolást csinálj, mert azzal nem annyira lesz szép az eredmény, meg attól a combod is nő, és a térdprobléma se a legjobb, úgyhogy inkább ne. Ha pedig olyan sportot választasz, amit szeretsz vagy szerettél, akkor azt szívese csinálod majd, így nem lesz "fájdalmas" elmenni egy-egy edzésre,ezért majd nem akarsz mindig kitalálni valamilyen okot annak érdekében hogy ne kelljen menned.
2018. máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!