Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A gyógyteák hatásosak?

A gyógyteák hatásosak?

Figyelt kérdés
bioboltok tele vannak gyógyteákkal, teafüvekkel. Annyi van, olyan sok "betegségre" ajánlanak megoldást, hogy csodálom, hogy nem él vele minden ember. Van, aki összekeveri a füveket, és úgy issza. Van, aki használja, issza ezeket a teákat? Hatásos, vagy csak humbug?

2015. aug. 9. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod hogyan kell adagolni, és elkészíteni, akkor hatásos. Az egyszerű teafüvek önmagukban eléggé mérsékelt hatásúak. Ezért általában konkrét panaszra teakeveréket ajánlanak. (gyógyszertárban biztos láttál már ilyen epehajtó, meg puffadáscsökkentő teakeverékes dobozt). Ilyenkor hasonló hatású növényeket kevernek intenzitástól függő arányban. Ezek jóval hatékonyabbak, mint az egyszerű egykomponensű teák. Általában elég hatásosak, de nem csapnak úgy le mint egy gyógyszer. Ezért is nem hisznek a hatékonyságában a legtöbben. Ami nem rúg mint a ló, az már nem is hatékony. Pedig hatékonyak ezek is, csak nem olyan tömények. Nagy előnye viszont, hogy a megfelelő adagolás mellett nincs mellékhatás, és ha van, az sem veszélyes, mint sok gyógyszernél. Szóval ha tudod mi a bajod, és tudod használni a gyógynövényeket, akkor elég ritkán lesz szükséged gyógyszerre.
2015. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hatásosak, bár én nem keverékeket, inkább egyes gyógynövények teáit próbáltam. Pl. citromfű stressz ellen, akár stressz okozta fejfájás ellen is bevált. Gyomorpanaszokra és szintén fejfájásra a borsmenta a legjobb fegyverem, a sima menta is jó valamennyire. Légúti hurutra útifüvet ittam egy időben sokat, álmatlanságra is vannak jók.

Nem humbug. Csak meg kell találni, ami hat, én pl. a Naturland teákat kerülöm, nekem nem váltak be, szóval egyén és márkafüggő is lehet.

2015. aug. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Szinte minden hatasos ha hiszel benne ... ahogy mondani szoktak: "minden fejben dol el!"
2015. aug. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne humbug. Már évezredek óta isszák a gyógyteákat. Csak tudni kell milyet, mikor és mennyit kell fogyasztani. Az benne a tudomány.

[link]


A tea után jönnek a tinktúrák, gemmo csöppek, és külön kategória a homeopatikumok.

De ha valami nekem nem tetszik, olyan rosszat fogok róla írni, hogy na.

2015. aug. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
A tudományosan hatástalannak minősülő anyagnak is lehet 20-25%-ban gyógyhatása, ha hisz benne az illető (ez a placebo). A gyógyteaként használható gyógynövényekben azonban ténylegesen vannak hatóanyagot kis koncentrációban, amik ténylegesen is hatásosak lehetnek. A kakukkfűben levő timol baktericid és bakteriosztatikus hatású, ezért felső légúti meghűléses betegségnél gátolja a gennykeltő baktériumok szaporodását, ugyanakkor a légutak nyálkahártyáját izgatva fokozza a baktériumokat is tartalmazó nyálka kiürülését. A diólevél csersav és keserűanyag tartalma gátolja a vastagbélben a gyulladást okozó baktériumok megtelepedését. A fűzfakéreg szalicilsav tartalma lázcsillapító és gátolja a vérlemezkék összetapadását (trombózis). És így tovább...
2015. aug. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
A kémia nem fejben dől el. A használatban lévő gyógynövényeknek pedig elég szépen feltérképezték már a hatóanyagait. Sokból normált kivonatokat is gyártanak, mint például a máriatövisből, vagy a macskagyökérből.
2015. aug. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

A hatasossag dol el fejben, nem a kemia es nem a biologia.


De a kerdesre visszaterve: amig nem volt gyogyszeripar es nem szintetikusan allitottak elo mindent, akkor is a termeszet nyujtotta lehetosegkkel gyogyultak az emberek, meg a raolvasassal, a vuduval es Istenhez fohaszkodva.

2015. aug. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
a gyógynövénykúrát talán nem kellene egy kalap alá venni a sámánikus, és mágikus gyógymódokkal. Nem azt mondtam hogy a kémia dől el fejben. A gyógynövények hatása a kémiai komponensektől függ, nem attól, hogy te elhiszed e, hogy használ, vagy nem. Ha csattanó maszlagot eszel, akkor csak akkor hallucinálsz, ha tudod mit ettél, és úgy döntesz, hogy akkor ez most hatni fog? Vagy tudsz úgy dönteni, hogy a galóca most mégsem fog hatni? A gyógynövényekről sem döntesz. Ha bejuttatod a szervezetedbe, kifejti a hatását. Biokémia.
2015. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha valakinek fáj a hasa, mert össze-vissza evett, az fejben dől el....ne már.


Amúgy tudom mi a bajom, de nem olyan szintű, hogy orvos kéne. Gyógyszert nem akarok szedni így esett erre a kérdésre a választás. Benéztem bio boltba és tonnányi van, mindenféle dologra, párszáz forintért. Mivel ennyire olcsó, ezért nem hiszek benne, hogy működik.

2015. aug. 9. 15:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha elmész, és magad gyűjtöd össze a hozzávalókat, az ingyen van. Akkor az egyáltalán nem hat? A gyógynövények így is jóval drágábbak, mint ami indokolt lenne, főképp, hogy egyféle van csak egy csomagban, nem keverékről van szó, ami ténylegesen hatékony is.
2015. aug. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!