Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mennyire van jövője a biobolto...

Mennyire van jövője a bioboltoknak? Mennyire keresettek a bioboltokban kapható termékek?

Figyelt kérdés
2014. okt. 8. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Csak ott van jövője, ahol elég sok a nagypénzű ember. Akik hajlandóak a bionak nevezett dolgokért sok pénzt adni.

Az átlag ember nem vesz biot, ami sokszor nem is az, csak sokkal drágább a többinél.

2014. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 homo ludensz ***** válasza:
Nehezen igazolható és hihető az eladó szavahihetősége és érthető a vásárló bizalmatlansága a biotermékkel kapcsolatban. Végigkövetni az ültetéstől a betakarításig majd az értékesítésig a növény életútját szinte lehetetlen.A biobolt üzemeltetője bízik a termék beszállítójának a szavában és benne meg a vásárló bízik vagy sem. A biotermék több gondoskodást,nagyobb szakértelmet kíván tehát drágább. Erre vagy vevő az adott környezet vásárló közönsége vagy nem.
2014. okt. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Tom Benko ***** válasza:
Én jobban bízom az ipari minőségű termékekben, mint a bio-pancsimanci trutymóban. Remélem, nincs sok jövője.
2014. okt. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Van rá igény és nem csak a nagypénzűek között. Bizonyos dolgokat szinte csak ott lehet megvenni, gondolok egyes gyógyteákra pl. Ez nem luxus. Én is szoktam néha bioboltban venni dolgokat, nyilván nem onnan kajálok, de van, ami onnan kell. Nem értem azokat az embereket, akik rosszat kívánnak másoknak, ld. előző hsz.
2014. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Tom Benko ***** válasza:
Éppen hogy jót kívánok másoknak...
2014. okt. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Szerintem a Bio dolgok nagyon jók. Én is ott veszem pl a cukrot abból is barnát és sok más dolgot, mivel ha egy kicsit utánnanézel, sok sok olyan kémiai dolgot találsz a mindennapi étrendedben ami pl a biocuccokban nincs. Természetesen nem 100%-osan egészséges és kémia mentesek azok sem, de viszont jóval kevesebb bennük. Amivel támogathatod az immunrendszered. Én nem sajnálok pár centtel vagy forinntal többet adni egy olyan termékért amiben nincs annyi szemét.
2014. okt. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tom Benko ***** válasza:

Kémiamentes?! Ugyan, mi lenne kémiamentes?!

Én cukorból például kizárólag a fehéret veszem, abban nincsen mindenféle kosz. Másrészt röhögni fogsz, de pont, hogy a "biocuccok" összetétele variálódik igen rapszodikusan. Az ipari termelés egyik fontos jellemzője a minőségellenőrzés, azaz a termékek összetétele csak igen szűk határok között változhat.

2014. okt. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 homo ludensz ***** válasza:
A fő probléma ott van hogy a régi körforgásnak már nyoma sincs: a gazda a saját állata alól kivitt trágyával trágyázta a földjét. Ami rajta termett élelem vagy takarmány azt ette ő is az állatai is. Ami tejet kivitt a piacra az tejből volt s a saját maga által nevelt sertés húsa,szalonnája nem tápszer és egyéb serkentők által kreált "táplálék". Ma aki bió árút kínál fogyasztásra az igen lazán értelmezi a bió táplálék kritériumait.
2014. okt. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tom Benko ***** válasza:
A fő probléma ott van, hogy vagyunk 7000000000+-on, szóval egyre hatékonyabban kell kihasználnunk az erőforrásokat. A saját állataim trágyáját recirkulálni nagyon nem az.
2014. okt. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nem "piszokra" gondoltam a kémia alatt hanem olyan összetevőkre amik kémiai úton vannak előállítva tehát köze sincs a természethez. csak kicsit nézz utánna a sok adalékanyagnak amik az ételben vannak, és bizonyított az is, hogy a rákos illetve más megbetegedések számát is ezek mind növelik! Pl.: a sok "E" illetve "CI" megnevezésű adalékanyak és ezek mellett még sok más. Nézz meg pl. egy átlagos krémet amit minden nap használasz vagy fogkrémet vagy bármilyen más terméket és nézz kicsit utánna a dolgoknak hogy mi mit jelent! A bio megnevezés pedig annyit jelent, hogy kémiai anyagok hozzáadása nélküli alapanyogokból készült termékek. Tehát ha pl. paradicsomot vásárolsz ami BIO, azt a terméket nem permetezték olyan kémiai anyagokat tartalmazó vegyszerrel ami később mint megmarad a szervezetedben!
2014. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!