Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A hangyákat hogyan tudom...

A hangyákat hogyan tudom elriasztani a lakásból, vegyszermentesen?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 27. 11:34
1 2
 1/12 anonim válasza:
36%
tűzel pörkölj oda nekik :)
2013. ápr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Hááát...ez nehéz ügy...van többféle (látszat) megoldás, de egyik sem az igazi..ilyen az elektronikus..


ha van türelmed, készíts cukros leves hangyacsapdát. kicsit olyan, mint a légycsapda.. vagy ragasztópapírt tegyél a földre, amivel legyet fognak. Az egérfogós ragasztóra vigyázz, ne érjen semmihez..

2013. ápr. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hangyacsapda Engem is érdekelne. Az addig oké,hogy kiteszek olyat,amire rámennek (pl méz vagy cukor),de hol legyen a csapda? Körülötte? S mi legyen az?

Meg ettől a megoldástól azért félek,nehogy így még többet csődítsek ide.

3.napja szenvedek a hangyákkal. Naponta többször kinyírok egy csomót ecettel és hangyaporral,de 1-2 óra és újra ellepnek. Pedig az odújuknál ott a por leszórva,meg se kottyan Nekik. Eddig az ecetes lefújás volt ami hatásos,de ez csak az aktuális hangyatömeget irtja ki,az újak ugyanúgy jönnek. Már teljesen kivagyok 1 liter ecetet kifújkáltam már,sokszor érzem,hogy hangyák másznak rajtam és sokszor nem alaptalanul.:) Bocsi Kérdező hogy Én is kérdeztem is,de hátha találunk közösen valami megoldást!

2013. ápr. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Azt olvastam, hogy utálják a mentát, fahéjat, diófalevél illatát és a fokhagymát. Írd meg, ha valamelyik működik :)
2013. máj. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es! Még mindig szenvedek a hangyákkal.... Az ecethez és hangyaporhoz már sütőport szódabikarbónát és mosogatószert is használtam.Ez utóbbi úgy nézett ki,mintha hatna,mert ugye sűrű,nem illan el és ott tud maradni a kijáratoknál.De így is csak pár kijáratot tudtam megszüntetni (már ez is haladás Nekem),de az a helyzet,hogy csinálnak újakat. Nap mint nap hangyamentesítem a fürdőt-konyhát és nap mint nap új helyen lepnek el.:( Most tettem ki citromkarikákat és egész fahéjat is két zacskóval,mert ezekről is olvastam már,hogy hatásos.Na majd meglátjuk....
2013. máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Boraxot szórj a repedésekbe. Állatnak-embernek nem lesz baja tőle (nem párolog), enni nem kell belőle. A hangyák behordják a bolyba, aztán elpusztulnak. Ha elfogy , pótold.

Olcsó, és bevált, nem csak úgy hallottam. 2-3 hét, amíg észrevehetően hat. Egy egész házra, meg a kertre kb. 1000 Ft a költsége.

2013. máj. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
50%
Én sütőport szoktam használni. Amerre gondolod, hogy járnak a hangyák (repedések, lyukak, stb.) szórjál ki sütőport és hagyd ott pár napig. A hangyák behordják a bolyba és elpusztulnak tőle. Hatásos és vegyszermentes megoldás.
2013. máj. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 10 deka farhát ***** válasza:
38%
Ha ennyire nagy a baj, akkor miért nem használsz mégis vegyszert?
2013. máj. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ülök a konyhaasztalnál, és nagynéha látok egyet...nem értem, hogy kerül oda? nem találok járatot sem...ráadásul nem merek vegyszerezni(sem)...


a vegyszermentes elektronikus szerkezet pedig nem okozott zavart az életükben...

2013. máj. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jönnek, hogy felderítsenek... Rémisztő. Próbáld meg az őrölt fahéjat.
2013. máj. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!