Méz és almaecet meghatározott arányú keveréke gyomorsav problémák ellen valóban használ, mennyi pontosan ez az arány?
Figyelt kérdés
Állítólag Béky L. egyik könyvében van benne pontosan, nekem is ajánlották, kivettem a könyvet elolvastam, de nem találtam meg benne. Ki ismeri ezt a módszert? Valóban segít gyomorégés és reflux ellen?2012. dec. 4. 19:11
1/5 anonim válasza:
A méz magában is segít. Apukám több mint 20 éve refluxos, minden reggel 1 evőkanál repcemézzel kezdi a napot(termelői, nem a bolti folyós sz.r) és teljesen jól van mióta csinálja, nem szed gyógyszert sem már.
2/5 anonim válasza:
Az almaecet önmagában is használ, csak gondolom, mézzel könnyebb elviselni. innentől viszont tökmindegy, milyen arányban kevered.
De ha nem nagyon durva a helyzet, akkor a kefír a tuti, minden reggel meg kell inni egyet, és az enyhébb gyomorégést tök jól megelőzi.
3/5 anonim válasza:
4/5 anonim válasza:
A mézek közül a repceméz az egyedüli ami hatásos esetenként. A többi meg azért kerülendő, mert a szokásos módon a méhektől elvett méz hangyasavat is tartalmaz, ami irritálja a nyelőcsövet, ha gyulladásban van.
Az almaecet külön is működhet, mindkettőnek más a hatásmechanizmusa.
2 teáskanályi almaecetet keverj el vízzel napi 3 alkalommal és idd meg. Ha már nincsenek tüneteid, átállhatsz a napi 1x2 teáskanálnyi adagra.
5/5 Krosszarcu válasza:
A méz hangyasavat az ecet ecetsavat tartalmazfáji fog tőle ahasad!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!