Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Lisztérzékenyek ehetnek...

Lisztérzékenyek ehetnek törökmézet, pöttyös (natúr) túrórudit?

Figyelt kérdés
Testvérem 15 éves, most derült ki róla nem régen, hogy lisztérzékeny. Ezek előtt nagyon édesszájú volt. Tudjuk, hogy vannak külön lisztérzékenyeknek való édességek, de esetleg azokból, amik nincsenek azon a bizonyos listán rajta nem is ehet egyáltalán? Én már mondtam neki, hogy ne egyen túrórudit sem, mert nagyon féltem, nehogy majd komolyabb gond legyen ebből, de szerinte csak azért mondom, hogy örülök neki, h szenved és h nem ehet olyanokat. Csak olyanok írjanak már légyszíves, akik ebben sajnos jártasak! Köszönöm!
2011. júl. 6. 11:22
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!:) Egerben vannak a Herbáriában gluténmentes dolgok, meg itt is szoktunk venni Kövesden a gyógynövényesnél neki..:) Egyébként totál kikészít..olyan chipseket megeszik, amire nincs ráírva, hogy gluténmentes..(Megnézi az összetevőket, és ha nincs odaírva, hogy búzaliszt, akkor szerinte már eheti is..pedig sajnos nem így van..) Na mind1, 15 éves, fel kéne érnie ésszel, hogy mi a helyzet..:/
2011. aug. 23. 23:05
 12/17 anonim válasza:
Ne készülj ki tőle, én is így diétázom, tudom, hogy nem így van, de azt is tudom, hogy nincs tőle semmi bajom. Egy idő után - és pláne ebben a korban - az ember nem bírja már ki azt, hogy semmit nem ehet meg. Nem óvhatod meg mindentől, ha baja lesz, úgyis rájön, hogy mi az amit már nem lehet. Minden lisztérzékeny szervezete más és más szinten érzékeny a gluténra, van akin tesztelni lehet, hogy tényleg gluténmentes-e egy adott termék, mert azonnal lesznek tünetei, de van akinek a szervezete simán kibír ennyit amit a tesód csinál. Ne tilts neki semmit, mert azzal egyáltalán nem segítesz, csak a kapcsolatotokat rontod el vele, 15 évesen úgyis azt fog csinálni, amit ő akar, ha ti nem engeditek, majd segítenek a haverok. De ne aggódj, ha érzi hogy mellette álltok nem fog olyasmit tenni amivel tényleg nagy kárt tehet magában. Ráadásul a diétahiba miatti károsodások egy bizonyos szintig regenerálódnak is.
2011. aug. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtatást!:) Egyébként nem viszi túlzásba a chipsezést, meg figyel magára. Pl. múltkor csináltam sport szeletet itthon. Először még nem is merte megkóstolni (a kekszreszelék miatt), de utána 1 picit vett a szájába és megízlelte! Azóta sem evett belőle, mert tudja, hogy nem lehet és kész!:D Ezért büszke vagyok rá..nagyon kitartó.Én nem bírtam volna ki, mert nagyon édességes vagyok (és ő is az volt ezek előtt!) :) Akkor nem szólok neki többet a chipsszel kapcsolatosan! Csak féltem..:/ nehogy valami komoly legyen, ha nem jól tartja be a diétát..
2011. aug. 25. 13:11
 14/17 Bofii válasza:

Szia! :)


Nekem tegnap derült ki, hogy lisztérzékeny vagyok! :(( Teljesen kiborultam mikor megtudtam a hírt.. Sajnos emiatt kezdtem el drasztikusan lefogyni, de legalább már tudom mi a baj és tudok ellene tenni! Azóta csak a netet bújom mi az amit ehetek és mi az amit nem! sajnos iszonyat nehéz, mert kialakult emiatt a tejtermékekre is az allergiám! :((( Csak hiányozni fognak a kedvenc kajáim:(

Kitartás tesódnak is, vigyázz rá! :)

2013. febr. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon sajnállak! Neked még nehezebb lehet, mint a húgomnak, mert tejérzékeny is vagy a lisztérzékenységed mellé! :/ Kitartást neked! Fel a fejjel! :) Tesómra pedig meg próbálok vigyázni..a kérdésem feltevése óta eltelt 2 év, már belerázódtunk a dolgokba! :)
2013. máj. 29. 12:01
 16/17 anonim válasza:

Szia!

Én is lisztérzékeny vagyok. A diétát nagyon komolyan kell venni. Tényleg egy morzsát se egyen.

A [link] oldalon a termékek fül alatt sokmindent találsz.

A [link] oldalon a webshop fül alatt mindenről kiírja, hogy mi glutén mentes, ha sorba nézed a termékeket.

Érdemes blogokat is olvasni. pl glutén mentes élet ha rákeresel.

A diétát legjobban úgy lehet megvalósítani , ha te otthon szinte minden glutén mentesen van készítve. Pl. piskóta rizsliszttel, stb.

A dietabc-ből lehet rendelni Mester pizza por, Mester mufffin por, Emese sütemény por, ezek megérik az árukat és nem sok macera van vele, mivel előre ki van keverve. A családom többi tagja nem glutén érzékeny, de nagyon szeretik ezeket a kajákat. Főzeléket sűríteni tudsz rizsliszttel kukorica liszttel. Nem kell szenvednie, újra szeretni fog enni.

A Sága füstli , Hamé májkérmek egy része, mind, mind glutén mentes. Sokkal jobb a helyzet, mint pár éve.

Írj majd, hogy mi a helyzet...HOgy veszi a testvéred az akadályokat.

2014. ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Még folytatom, előző vagyok.

Az Univer ketchup majonéz mustár, a Rama margarin gm.

A Maroni gesztenye termékei közül is több gm.

Lehet, hogy a Mester termékeket a biobolt is meghozatja esetleg. Süss neki egy jó pizzát.

A Mc Donaldsban is több minden glutén mentes, a krumpli a shake, és a kertész saláta.

2014. ápr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!