Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Lisztérzékenyek ehetnek...

Lisztérzékenyek ehetnek törökmézet, pöttyös (natúr) túrórudit?

Figyelt kérdés
Testvérem 15 éves, most derült ki róla nem régen, hogy lisztérzékeny. Ezek előtt nagyon édesszájú volt. Tudjuk, hogy vannak külön lisztérzékenyeknek való édességek, de esetleg azokból, amik nincsenek azon a bizonyos listán rajta nem is ehet egyáltalán? Én már mondtam neki, hogy ne egyen túrórudit sem, mert nagyon féltem, nehogy majd komolyabb gond legyen ebből, de szerinte csak azért mondom, hogy örülök neki, h szenved és h nem ehet olyanokat. Csak olyanok írjanak már légyszíves, akik ebben sajnos jártasak! Köszönöm!
2011. júl. 6. 11:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Túró rudi gluténmentes, ez rá is van írva. Én is lisztérzékeny vagyok.
2011. júl. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A lisztérzékenyeknek alkalmas élelmiszereken kiírják, hogy a termék glutént nem tartalmaz, illetve a piktogram is ezt jelzi: [link]
2011. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Esetleg popcornt ehet?
2011. júl. 6. 11:30
 4/17 A kérdező kommentje:
Amúgy most megnéztem a túrórudit, de nincs ráírva, hogy gluténmentes, de kukoricakeményítőből van. Akkor biztos, hogy lehet? (Egyébként, mint fent említettem: Pöttyös natúr!)
2011. júl. 6. 11:34
 5/17 anonim ***** válasza:
Rizs-, kukorica-, sárgaborsó- és szójaliszt, burgonya- és kukoricakeményítő használható. Tehát ezek nem veszélyesek. Épp így a pattogatott kukorica is jó, ellentétben a chipsekkel, mert azok egy részében van glutén!
2011. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
És kitartás a tesónak, nekem ételallergiám volt elég durván, húsra, tejre, tojásra, lisztre és számos zöldségre és gyümölcsre is, naaagy szívás... Légy türelmes hozzá, mert aki nem ehet dolgokat, pont a kedvenceit egyik napról a másikra, annak borzasztóan nehéz ezt feldolgozni. Engem is evett a sárga irigység, amikor a többiek a finom kajákat ették, én meg valami "semmit". Dühös voltam és szomorú és végtelenül utáltam mindent és mindenkit. :(
2011. júl. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Türelmesek leszünk hozzá, és nem is fájdítom inkább a szívét..nem eszek előtte majd olyat, amit ő sem ehet!:) Aranyosak vagytok, köszönöm!:)
2011. júl. 6. 11:43
 8/17 anonim válasza:
Pöttyös rudik mind jók, a pattogatott kukoricával viszont vigyázz a Miss Popcornnak valamelyik ízesítettjében pl. piskótapor van. A chipsek közül is egy csomóban van, úgyhogy óvatosan velük, de a lay's és a chio legtöbb terméke azért jó. Olvassátok el mindig az összetevőket. Hol laktok?
2011. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy most válaszolok..:( Mezőkövesden lakunk:)
2011. aug. 19. 14:02
 10/17 anonim válasza:

Hát akkor nem tudok túl jót mondani, mert a legközelebbi Táplálékallergia Centrum is elég messze van tőletek... de ha esetleg megnézitek, ott biztosan elég sok mindent találtok tesódnak amit ehet és finom is (igaz, elég drágák, nem tudom mit engedhettek meg magatoknak), talán a nyírbátori vagy a debreceni boltjuk van legközelebb hozzátok. Magyarországon ők kínálják a legszélesebb választékot szerintem gluténmentes termékekből, és a lehetőségekhez mérten igyekeznek az árakat is minél lentebb tartani. Szóval szerintem érdemes megpróbálni, ha messze van is, ráadásul más helyeken néha vannak problémák azzal, hogy tényleg minden gluténmentes-e amit annak adnak el, náluk ilyen nem fordul elő, teljesen megbízhatóak.


Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, szívesen segítek ha kell.

2011. aug. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!