Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szavazással! Csak őszintén!...

Szavazással! Csak őszintén! Fontos számodra a Föld bolygó megóvása, tisztítása, a környezetvédelem, természetvédelem? Ha igen, ha nem, miért? Ha nem fontos, tudnál változtatni?

Figyelt kérdés
A hozzászólásokban is írjatok, ha eszetekbe jut bármi megjegyzés a témával összefüggésben.

aug. 18. 11:51
A kérdező szavazást indított:
Nagyon fontos számomra a környezetvédelem és a természetvédelem és eszerint is élek.
Fontos számomra, de még nem élek teljesen úgy.
Fontosnak tartom, de egyelőre a kényelmem fontosabb.
Közepesen fontos, más életterületekre nagyobb figyelmet fordítok.
Fontos számomra, de el vagyok veszve, a környezetemben élőket nem érdekli és nem akarok kilógni a sorból.
Nem érdekel, nincs ezzel kapcsolatban pozitív jövőképem.
Nem érdekel, sőt, idegesít a téma.
Eddig nem igazán érdekelt, de hajlok a változásra.
Eddig nem éltem ennek megfelelően, bár érdekel a téma, mostantól jobban igyekszem és csekekszem is.
Eddig nem érdekelt, de jobban belegondolva valóban nagyon fontos ügy.
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én már akkor is környezettudatosan éltem, amikor még a kutya sem foglalkozott ezzel. 76
aug. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1. Ennek nagyon örülök! Ha van időd, részletezed? Szívesen elolvasnám!
aug. 18. 11:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, de őszinten szólva nem erőltetem meg magam.


Nagyjaból szelektíven gyűjtök (csak műanyag+papír), használt cuccaim eladom vagy elajándékozom, nem veszek fastfashion dolgokat, alapvetően nincs sok ruhám


Mit tehetnék még? Néhàny dolog amin idővel szeretnek vàltoztatni:

Majdnem naponta eszek húst. Erről lemondani nem akarok, max ritkitani és heti egykét húsmentes napot tartani, de szerintem azokon a napokon is ennék állati eredetű dolgokat.


8 éve vettem egy benzines Kiát, akkor még nem éreztem elég jónak az elektromos autókat, de a következő kocsim minimum hybrid, de inksbb tisztán elektromos lesz.


Egyre többet használok városon belül tömegközlekedést, szeretnem a jövőben is gyakran használni.


Kevesebb műanyagot venni, több utántöltős dolgot hasznàlni

aug. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Az sok lenne, mert már a "véremben van" de néhányat leírok: 1. nem vásárolok össze mindent, azért hogy a kukában végezze 2. jóminőségű ruhákat veszek, ha elszakad, megvarrom, ha lefogyok/kihízom alakítok rajta sokáig viselem, nálam általában működik, az "otthonra még jó lesz" is, vagy kirakom a kapu elé, és elviszi akinek kell pl.géprongynak 3. ételmaradékot nem termelek, a zöldség-, krumplihéjtól kezdve, amit lehet a szomszéd tyúkjai kapnak. 4. A kukába csak az kerül, ami semmiképpen nem hasznosítható, havonta sem lenne tele kinti kuka. 5. a vizet igyekszem legalább kétszer használni, mielőtt a csatornába megy: pl a mosdóvízzel még leöntöm a WC-t /pl-beteszek egy vödröt a kádba, afölött mosok kezet/, vagy kiviszem a kertbe egy fa alá öntöm. Az esővizet is gyűjtöm, tavaly alig használtam csapvizet locsoláshoz. 6. egyszer használatos dolgokat nem veszek. Ha piacra mentem, már régóta vittem magammal zacskót, szatyrot, többször felhasználtam. Ma már más is ezt csinálja 7.Kondenzációs kazánnal fűtök, azon nem tudok változtatni, de áramot is keveset fogyasztok, minden energiatakarékos már. 8. tömegközlekedéssel járok, de sokszor inkább gyalog, kell egy kis mozgás úgyis. 9. A nyári hőségben árnyékolok, éjszaka szellőztetek, úgy próbálom hűvösen tartani a házat, de sajnos muszáj lesz klímát csináltatni, mert ez már egyre nehezebben megy, és megvisel a hőség. /Csak nagyon indokolt esetben fogom egyébként használni, továbbra is árnyékolok / Kipusztult a házat árnyékoló fa, azóta napvitorla van, amíg megnő egy másik, addig is kell valami...

10. Vigyázok a háztartási gépeimre, (meg ált. mindenre) ha elromlik megpróbálom megjavíttatni, ha nem lehet, vagy nem gazdaságos akkor -ha tudom- odaadom olyannak, aki alkatrészként még tudja hasznosítani.

Egyedül élek, család mellett valószínűleg én sem tudtam volna így csinálni, de már akkor sem használtam pl. eldobható pelenkát, /sőt a menyem is textilpelenkát használt az unokáimnak/

Ennyi jutott most eszembe.

aug. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
aug. 21. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!