Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogy kezdjek neki az egészsége...

Hogy kezdjek neki az egészséges életmódnak és mely módszereket használjam?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel az egészséges életmód, az alternatív/természet gyógyászat...stb.. viszont össze vagyok zavarodva mert annyi alternatívát találok mindenhol,hogy nem tudom melyiket használjam,meg hol kezdjem...oké, méregtelenítés az első lépés...de abból is van vagy 100....és mindegyik tetszik...akkor pl rengeteg tea van,ami minden félére jó,de nem ihatom mindet...nem tudom hogy döntsek...valami rendszert szeretnék. megköszönném a segítséget!
2010. szept. 19. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egy Candida-diétát javasolnék, ez egy 3 hónapos kúra, viszont cserébe kiöli belőled a gonosz Candida gombákat. És mivel a kúra alatt nem lehet enni tartósító szeres kajákat, a szervezeted teljesen átfog alakulni, és nem fogsz kívánni nagyon sok hasztalan dolgot.:)(cukor, fehérliszt stb.)
2010. szept. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

jöhetnek még tanácsok, illetve leírás h pontosan milyen a kúra, mikor mit hogy meddig..? :)

valamint egyéb egészségmegőrző praktikák:)

2010. szept. 19. 22:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyél mindent és akármennyit amit a természet ad, és a mesterséges táplálékot kerüld minél jobban. Kerüld amibe só, cukor, liszt van, mert ezek hosszú távon betegítik a szervezetet. Kerüld a magas glikémiás indexű kajákat is (édességek, kenyérfélék, tészták, rizs, burgonya) mert ezek a magas szénhidráttartamuk miatt gyorsan emelik a vércukrot, mire a szervezet egy nagy adag inzulintermeléssel válaszol és utána leesik a cukrod, minek következtében megint éhes leszel. Így gyülemlenek a zsírpárnácskák. :) Én most 1 hónap alatt fogytam 6 kilót, csak azzal hogy semmi olyat nem ettem amibe liszt van! És ami érdekes, hogy ha elkezded, pár nap után nem is fogod kívánni. Ez van a húsevéssel is, ha egyszer abbahagyod, utána már gondolat szintjén sem kívánod. És ami nagyon jó az ilyen életformában, hogy jobban érzed magadat utána. A só növeli a vérnyomást. Sajnos a legtöbb feldolgozott élelmiszer sózott, akár sajtot, kenyeret, vagy uborkabefőttet veszel, mindenbe ott lapul a sok só. Ezekre a szervetlen sókra sincs szüksége a szervezetnek, csak már gyerekkorunkba hozzászoktatnak a sóhoz. Ha az ételeidbe nem teszel sót, idő után nem hiányzik, tegyél bele minél több zöld fűszert, hagyma, bazsalikom, oregáno. Én hetente többször is sütök paprikát padlizsánnal és így fűszerezem és isteni! :) Mellesleg a zöldségnek alacsony a kalória tartalma és a glikémiás indexe, így nyugodtam teleehetem magam vele mert nem hizlal. Egészséges életmódhoz természetesen hozzátartozik, hogy nincs alkohol, cigaretta. Sok helyen olvasni hogy a tej és tejtermékek fogyasztása sem egészséges, ez is egy külön téma.
2010. szept. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1 . Fokozatosan állj neki .Fontos!!!

2. Előbb valami apróbbal kezdd el.

3. Hiteles Információk alapján dönts

(ne a gagyi reklámhirdetések alapján)

4. Könyv: A Teljes megtisztulás. (na abba aztán minden fontos infót megtalálsz)

5. Jó egészséget kívánok ...:-)

2010. szept. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat.

második válaszoló- ha nem ehetek tészát,kenyeret,kruplit,rízst,akkor mit ehetek? :S

csak zöldséggel nem lakok jól ... valami köret kell azért ... meg suliba is szendvics helyett mit vigyek ? :S

Utolsó válaszoló- és mivel kezdjek ?

2010. szept. 23. 18:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Gabonákat ehetsz:barna rizst,kölest,bulgurt,zabot,árpát,hajdinát...stb.

Én a munkahelyemre salátát hozok.Nyilván körülményesebb,mint egy szendvics.Teljes őrlésű kenyér mehet azért!

2010. okt. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Könyvcím:80/10/10
2010. okt. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
(Dr.Douglas N.Graham:80/10/10)
2010. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!