Az ásványvizek egészségesek?
Figyelt kérdés
2007. febr. 16. 14:13
1/11 anonim válasza:
Nem teljesen! Van előnye, pl. hogy nincs klóríz és egyéb szennyeződések benne, mint a csapvíznél, viszont az ásványvizekben élettelen ásványi sók vannak, amit szervezetünk csak részben tud feldolgozni. A másik fele lerakódik sejtjeinkben, ezáltal növelve a vesekő, epekő, fogkő és érelmeszesedés kialakulásának kockázatát.
2/11 anonim válasza:
Nem bízok az összetétel hitelességében.Víztisztítót használok.
3/11 anonim válasza:
érdemes őket váltogatni,mert mindegyiknek más az ásványianyagtartalma
4/11 anonim válasza:
az embernek alapvetően nincs szüksége ásványvízre. normál, vegyes táplálkozás esetén bejut a szükséges ásványianyag. a vélemények megoszlanak, hogy egészséges-e "feleslegesen" a bevitt ásványok? találkoztam pro-kontra. én arra azért figyelek, hogy alacsony ásványianyagtartalmú vizet vegyek.
különböző diéták és betegségek egyéni elbírálás tárgyát kell képezzék!
:)
5/11 anonim válasza:
Az eSpring kapcsán olvastam egy ANTSZ jelentést, hogy a csapvizet még mindig jobban ajánlják, mint az ásványvizet. Az ásványvizekkel az a baj, hogy az emberi szervezet a felszíni vizekhez van hozzászokva, az ásványvíz meg mélyről tör elő, teljesen más ásványi anyag aránnyal és/vagy összetétellel, mint amire szükségünk lenne, ráadásul rengeteget állnak a palackokban és el is kezdhetik kioldani a palackból az összetevőket. Úgyhogy ajánlom a csapvizet és ajánlok hozzá egy víztisztítót is! :)
6/11 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Férjem műanyagszakirányú mérnök, és azt állítja, hogy olyan anyagú palackba (BPA- Bisphenol-A) töltik a vizet, ami kb. 40-50°C (kb. ez a szállítási hőmérséklet) környékén elkezd kioldódni. Minimálisan ugyan, de oldódnak. (Ez azért baj, mert sajnos ez az anyag rákot okozhat.) Kérdeztem tőle, akkor miért nem töltik más anyagösszetételűbe, erre azt választolta azért, mert ez a műanyag az, amit könnyű formálni, a többi nem alkalmas rá.
7/11 anonim válasza:
Én már nem tudom kinek higgyek :o Mondjuk mi kútvizet iszunk (volt vizsgálva), no meg teát.
8/11 anonim válasza:
Én szoktam is érezni enyhén a műanyag szagot és ízt a vizen, pedig nem szénsavas.
9/11 anonim válasza:
A szintetikus műanyag befolyásolja a hormontermelést.
10/11 anonim válasza:
A községünktől nem messze van egy forrás, ahol nagyon finom, hideg víz folyik :) Mindenki oda jár vízért, és az egész falu azt issza. Ez a víz egészségesebb lehet, mintha csapvizet innánk?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!