Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gázmérgezésre milyen készítmén...

Gázmérgezésre milyen készítményt ajánlanátok? (fontos körülményekről bővebben lett)

Figyelt kérdés

Hat hónapja új albérletbe költöztünk, és a kezdetektől fogva egészen pár nappal ezelőttig vagy 4-5 helyen sugárban szivárgott a gáz a konyhában lévő kazánból.


Több, mint 30 kilót lefogytam, hozzávetőlegesen december óta folyamatosan hányok, néhány hete társult hozzá hasmenés. Nem marad meg bennem semmilyen enni-vagy innivaló, (víz, tea, gyümölcslé, tej, éppen csak visszateszem a dobozukat a hűtőbe, már rohanok is a vécére, és jön vissza orromon-számon). Ha szó szerint egy-két szál ropi a gyomromban marad egy nap, akkor szerencsém van. De két hete kvázi állandóan üres a gyomrom. Kiáll szinte minden csontom, a gerincemre félelmetes ránézni, nem tudok olyan pozícióban ülni, hogy ne fájjanak a csontjaim, nem tudok a fájdalomtól aludni se nagyon. Pokoli, nem kívánnám senkinek.


Ajánlottak több vitamint is, egy se javított, nem is igazán vették komolyan a problémámat. Ha segítséget kértem, elhajtottak többnyire azzal, hogy "próbáljam meg ezt enni, amazt enni", "Ha kihányom a vitamint, akkor próbálgassam azt is attól tovább", "Nem igaz, hogy semmit se tudok megenni, biztosan direkt idegelem magam az evéssel, és azért van" , "Csak hisztizek vagy nem próbálkozok elég keményen" és a többi.


Nemrég oda lyukadtam ki, hogy depresszióra és alvás zavarra való nyugtató teát adott a gyógyszerész, mert ezt a sok mindent biztos csak magamnak generálom..


Nem vagyok depressziós. Nem azért nem alszok, mert pszichésen problémám van, hanem, mert úgy le vagyok fogyva, hogy az is fáj, ha a takaró hozzám ér. Nem azért nem tudok enni meg inni, mert lelkileg össze vagyok omolva, nem azért hányok meg megy a hasam, mert valamilyen rejtélyes okból ezzel vezetem le, hogy nem vagyok kibékülve az életemmel. Hanem azért, mert 6 hónapon keresztül naponta több órán át nyeltem a gázt, ameddig főztem.


A helyzet egyre tarthatatlanabb, mivel próbálkozzak? Fájdalomcsillapító nélkül már elmosogatni se tudok - már, amikor nem hányom ki azt is pár perccel a bevétele után.



2019. ápr. 27. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Jó sztori, de ki olyan hülye hogy fél éven át tudatosan él olyan környezetben ami baleset- és/vagy életveszélyes, és komoly testi tünetek után sem tesz ellene? A kettes lehetőség, hogy tényleg "csak" mentális beteg vagy.
2019. ápr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Ez indokolt kórházi befekvés. Teljeskörű laborvizsgálat, infúzió esetleg parenterális táplálás. Nem otthoni kuruzslás, meg vitaminos izé. Háziorvosi beutaló belgyógyászatra.
2019. ápr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A gázmérgezés diagnóziást te állítottad fel önerőből vagy szakember is megerősítette, hogy ettől vagy beteg?

Én ezzel kezdeném a megoldás keresését. Egyáltalán nem biztos, hogy tényleg a földgáztól érzed magadat így, akkor meg nem vagy előrébb, ha rossz terápiával kezeled magadat.

Egyébként a gázmérgezés földgáz esetén teljesen másképp néz ki, mint ahogy leírtad. Eleve nem tudom, hogy nem vetted észre a "sugárban szivárgó" (ezt a kifejezést elképzelni sem tudom) gázt, mikor elég alaposan szagosítják, de mindegy is. Szóval: gázmérgezés esetén leginkább azt szokás tenni, hogy a beteget eltávolítod a veszélyes légkörből, jól szellőzött helyre viszed és mihamarabb eltünteted a tüdejéből, véráramából a gázt. Erre nagyon jó, ha tiszta oxigénnel lélegezteted. Ez most rajtad aligha fog segíteni, ezért gondolom, hogy talán valami szakmaibb jellegű diagnózis kellene.

2019. ápr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
inkább rákos megbetegedésed van a tűnetek alapján
2019. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1 - Az olyan hülye, aki kihívott már 5 gázszerelőt, néhányat többször, mire a talált egyet, aki hajlandó volt megcsinálni. :P Képzeld, nem hat hónapig tudtam, hogy ez a gond, hanem most, mikor ez az utolsó megjavította. Az volt vele az eredeti gond, hogy mindig elaludt a láng, és most az utolsó ember mondta, hogy "ja, amúgy ez is van, tudtam róla?".


Akkor voltam hülye, amikor feltételeztem, hogy ha más témában csak a hepciáskodó p.rasztok osztják az észt, legalább az ilyen esetekben nem csak támadást kapok ezen a helyen. -.-


(A többieknek köszönöm az értelmes hozzáállást.)


#3 - Vannak szakmabeli ismerősök, ők mondták, hogy akkor ezzel lehet a probléma, de sem ők, sem mások, akiket felkerestem, nem akartak vele érdemben foglalkozni, "várj, és majd elmúlik" alapon. :/

2019. ápr. 27. 21:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézdd, akármi is a problémád, akár a gáz hónapokig tartó belégzése, akár más, ezen tényleg csak orvos tud segíteni. Felejtsd el a vitaminokat, háziorvoshoz menj el, ő majd ad beutalót oda, ahova kell.
2019. ápr. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A helyi orvos meg sem akart vizsgálni, mondván "majd elmúlik magától", nem olyan vészes elmondás alapján.
2019. ápr. 28. 01:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt senki vette észre azt az anomáliát, hogy:


Ha gázzal főz = begyujtáskor szikra/láng kell + a főzés ideje alatt nyílt láng van =

Ha valóban xxx helyen "4-5 helyen sugárban szivárgott a gáz a konyhában lévő kazánból." ABBAN AZ ESETBEN kérdező az egész hóbelevanccal együtt FELROBBANT volna!


Ugye?

2021. dec. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!