Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pitvarfibrilláció vagy valami...

Pitvarfibrilláció vagy valami más?

Figyelt kérdés

Leírom a problémám, hátha más is hasonló cipőben jár. Az egész dolog kb. 1-1.5 hónapja kezdődött. Sajnos dohányzom, viszont az utóbbi időben azt vettem észre, hogy hányingerem van tőle ami eddig sosem volt. Volt, hogy ez a hányinger akkor is előjött amikor rá sem gyújtottam. Az egyik reggel szintén dohányzás közben öklendezni is kellett, majd ezzel egy időben nagyfokú rosszullét uralkodott el rajtam (heves szívdobogás, ájulás közeli érzés, végtag zsibbadása, remegés, nagyon szapora pulzus). Ettől eléggé megijedtem, de amilyen gyorsan jött el is múlt, gondoltam biztos a cigitől van. Később ugyanilyen rosszullét jött rám már dohányzástól függetlenül, kiegészülve, hogy a szívem ilyenkor beremeg kb. 1-2 másodpercre, szabálytalan a pulzusom és hirtelen ájulás közeli érzés fog el, légszomjjal valamint nyomó mellkasi érzéssel. Van amikor napközben többször, van amikor 2 napig semmi. Voltam vele már sürgősségin is, amikor kb 1 órán át rosszul voltam, illetve hajnalban arra keltem, hogy nagyon dobog a szívem. EKG negatív, vérvételnél, májenzim emelkedés, illetve polyglobuliára gyanakodtak.


28/F


2019. jan. 19. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább tachikardiás rohamok ezek. Hagyd abba azt a kurvą bagózást, ha nem akarsz fölfordulni!!

Amúgy nem is értem.. először tudatosan mérgezed magad, aztán amikor a méreg hatni kezd, ijedten rohansz az orvoshoz.. akkor most hogy van ez?

2019. jan. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem szinte ugyanez volt. A doki felírt egy gyógyszert (metroprolol z hexal) aztán mióta szedem már nem ver össze vissza néha...
2019. jan. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csináltass kardiológián szív ultrahangot. Előjegyzés kell, és általában sokat kell rá várni, de megéri. Az EKG sokszor nem mutat semmit. Ha a szív ultrahang jó, akkor megnyugodhatsz, hogy nem szív eredetű. Ebben az esetben pánikbeteg lettél.
2019. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ha a szív ultrahang jó, akkor megnyugodhatsz, hogy nem szív eredetű"

Hát ez azért nem teljesen igaz. A koszorúér problémákat pl szív UH-val nem lehet kimutatni. Ahhoz vagy MR vagy terheléses ekg kell.

2019. jan. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!