Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan, akinek az...

Van itt olyan, akinek az életét szintén megnehezíti valami krónikus, hosszú ideje fennálló betegség?

Figyelt kérdés

Gondolok a komolyabb munkavállalkásra vagy párkapcsolat kialakítására irányuló ebből adódó nehézségekre. (ugye ha a másik fél nem fogadja el a betegségedet, még akkor sem, ha van remény a teljes gyógyulásra)


Bárki írhat, legyen szó anyagcsere, auto-immun, fennálló krónikus fertőzés (pl: lyme-kór) vagy daganatos betegségről stb...



2018. dec. 28. 15:18
 1/7 anonim válasza:
100%
Pánikbeteg voltam 4 évig. A lakásból se tudtam kimozdulni sokáig. Így esélytelen lett volna munka, párkapcsolat.... mindent elveszítettem és mindenkit. De meggyógyultam mert hittem benne és nem adtam fel akkor sem, mikor egyedül maradtam. Most építgetem újra az életem...
2018. dec. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elsősorban valós szervi problémákkal küzdő emberek nézőpntjára vagyok kíváncsi, de tisztában vagyok a pánikbetegség okozta pokollal is, a félelemmel, hogy teljesen elveszíted önmagad. Pánikroham tüneteket kezeletlenül hagyott szervi betegségek is produkálhatnak.

Nem tudom nálad mi váltotta ki a pánikbetegséget, de örülök, hogy más is leküzdötte. Én már 3x is benne voltam jó mélyen és mindíg a valós betegségem rántott bele a pánikba is, persze egyéb az életemet érintő lelki megrázkódtatások is közbejátszanak, főleg ilyenkor, tekintve mikor az ember beteg sokkal nehezebben kezeli a stressz helyzeteket is.

2018. dec. 31. 18:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt krónikus vastagbélgyuszi, azzal "biztattak", hogy gyógyíthatatlan, életem végéig szednem kell egy gyógyszert, és hogy fogalmuk sincs, mi hajlamosít erre a betegségre, de biztos pszichoszomatikus... Bár tudtam, hogy ezt mindenre rásütik, amit nem tudnak megmagyarázni, de belekapaszkodtam ebbe a lehetőségbe, nem kezdtem el szedni a gyógyszert, viszont elkezdtem mindenféle terápiát. Három évvel később azt diagnosztizálták, hogy nincs ilyen betegségem.
2018. dec. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Milyen terápiák működtek nálad hatékonyan?
2019. jan. 1. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Először Hellinger, aztán (párhuzamosan) pszichoterápia, itt kipróbáltam vagy négy klinikai szakpszichológust, mire megtaláltam azt, akivel nagyon jól haladok, illetve párhuzamosan egy homeopatához is járok időnként, akit meg egy szintén gyógyíthatatlan, csak szteroiddal szinten tartható autoimmun betegséggel diagnosztizáltak korábban, mondanom sem kell, hogy 10 éve tünetmentes, persze szteroidok nélkül... Így visszanézve a kulcs az, hogy ne vedd be azt a szöveget, hogy gyógyíthatatlan. Nagyon káros az a hit, hogy gyógyíthatatlan valami, önbeteljesítő hiedelemmé is válhat.
2019. jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Privátban megírhatnád az említett személyek elérhetőségét, sokat segítenél vele. Persze Budapestnél távolabbra nem szívesen utaznék innen Heves megyéből. Köszi.
2019. jan. 1. 23:54
 7/7 anonim ***** válasza:

kb 12 éves korom óta(13 éve) küzdök, szorongással, emésztési problémákkal, élet kedvtelenséggel általánosságban, apró dolgok túlagyalásán(gyerekkori feldolgozatlan trauma) a tünetek hol jobbak hol rosszabbak, orvoshoz nem járok mivel beleuntam 6-7 év orvoshoz járás után, hogy hülyének néznek


A hit az nagyon sokat segít, a mozgás és a megfelelő diéta szintén, most csak olyan ételt eszek amit magamnak csinálok,


a sok kudarc ellenére, szép lassan közeledem a megoldáshoz, a legnagyobb fejlődés akkor következik be, amikor képes vagyok el olyan állapotba kerülni hetekig,hónapokig amikor teljesen elégedett vagyok önmagammal, és képes vagyok boldog lenni abba a helyzetben ami van, mióta ezeket már többször is megtapasztaltam, képes vagyok pozitivan látni a dolgot és csak menni előre

2019. máj. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!