Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek volt mélyvénás trombózi...

Akinek volt mélyvénás trombózisa és feloldódott a vérrög, vagyis meggyógyult annak visszatért a trombózis vagy lett valamilyen lábprolémája emiatt?

Figyelt kérdés

2018. nov. 4. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a trombózis visszatér-e, az elsősorban attól függ, hogy miért alakult ki. Ha az a hajlamosító tényező, ami eredetileg okozta már nem ál fenn (pl. a túlsúly leadható, a terhesség elmúlik, egy hosszú repülőútnak is valamikor vége lesz, és thrombosisra hajlamosító daganatos betegségekből szerencsés esetben meg lehet gyógyulni), akkor a későbbiekben az illetőnek ugyanakkora kockázata lesz, mint bárki másnak. Ha nem visszafordítható okok állnak a hajlam mögött (pl. genetika), akkor gyógyszeresen muszáj csökkenteni a rizikót. Megfelelő beállítás mellett így is lehet normális életet élni.

Igen, sajnos visszamaradhatnak problémák, miután a vérrög feloldódott, ezt nevezik posztthrombotikus szindrómának. Itt írnak róla bővebben: [link]

2018. nov. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod 1-es.👍De azokra az embereknek is a válaszára is kíváncsi vagyok akik átasnek/átestek ilyenen.
2018. nov. 4. 12:35
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk a családba átesett rajta valaki.

Lebénult a fél fele, gyógytornaval és erős akarattal helyrejött. Annyi hogy lasabban mozog mint egy normális ember.

2018. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló. De miért bénult le?
2018. nov. 4. 13:44
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Azt azért én nem mondanám, hogy akinek már 1x volt, annak utána ugyanannyira kevés lenne az esélye, mint másnak. Az, hogy mitől lett, nem fekete vagy fehér, ennél összetettebb, mindenképpen bekavar genetikai jellegű dolog is, hiszen máskülönben minden túlsúlyos és terhes szükségképpen trombózisos is lenne. Ergo, akinek már volt, annak az esélye még egyre mindig is nagyobb lesz, mint, akinek még sosem volt. (De ez így van a rákkal, infarktussal, szinte mindennel)
2018. nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló.

"Azt azért én nem mondanám, hogy akinek már 1x volt, annak utána ugyanannyira kevés lenne az esélye, mint másnak."


És ha nekem nincs hajlamom és saját magamnak okoztam ezt nem direkt módon, akkor is ez a véleményed? Köszönöm a válaszod.

2018. nov. 5. 12:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Nézd, én abból indulok ki, hogy senki sem olyan full hülye, hogy addig cseszegeti a lábát szükségtelenül és direkt, hogy csak azért is trombózisa legyen. Ha meg arról van szó, hogy pl rengeteget ülsz, arra pont igaz, amit mondtam: más is, még többet is, mégsem lesz mindenkinek trombózisa, hiába van ugyanolyan körülmények között.
2018. nov. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnömnek hajlama volt 26 évesen kapott és embóliát is. Vérhigítót kell szednie elete végéig de nincs semmi gond a járásával nem is volt. Leszamítva hogy regebben dagadtak a lábai. Ma már úgy tusom nem.
2019. szept. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!