Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vírusos vagy bakterialis...

Vírusos vagy bakterialis mandulagyulladas vagy más? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Már vagy 1.5 hónapja be vannak duzzadva a fül alatti/állkapocsszög mögötti nyirokcsomók, múlthéten pedig észrevettem, hogy a jobb mandulám meg van duzzadva nem piros nem gennyes inkább olyan mint egy szivacs picit fáj de nem vészes, a torkom pedig pirosassárgás hólyagos és eres nagyon és inkább viszket picit fáj, de inkább ilyen kellemetlen de elviselhető. Igazából nem tudom mióta lehet ilyen mert korábban is viszketett de nem néztem bele.hőemelkedésem van láz nem volt. A torkom se nem jobb se nem rosszabb

A háziorvosom múlthéten azt mondta vírus de annak már el kellett volna múlnia nem és 1 hónapig csak nem lappang a nyirokcsomoban. Félek nagyobb a baj és nem kapok időben kezelést. Olvastam ez lehet rák is amit HPV is okozhat és nekem volt korábban hpv es jelenleg is van egy szemolcs az orromban..

Valaki nyugtasson meg, hogy valoban csak vírus. (Természetesen szerdán megyek fülorrgégészhez de addig megőrülök a félelemtől a hosszuhétvége alatt.) 23/nő



2018. okt. 22. 17:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

igen utána néztem és valóban nehéz belőle gyógyulni, de remélem sikerül. Nekem kedden kell felkeresnem az eredmény miatt, akkor lesz csak bent. bár jó lenne már holnap tudni:D

hát nekemse volt túl kellemes hogy a számban turkált de hősiesen túléltem:D

2018. okt. 28. 17:35
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát én holnap megyek,jó volna már túl lenni rajta.Már a gondolatától is hányingerem,hogy megint a torkomba fog nyúlkálni.Kiváncsi leszek az eredményre,majd írd meg te is.

Ma délutánra jobb lett a torkom,nem fáj és talán nem is olyan piros,bár a jobb oldali mandulám elég duzzadt.Hát ilyen:

[link]

Szerinted van javulás? És neked javul?

2018. okt. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

valóban mintha kevésbé lenne piros de jó is ha érzel javulást

Nekem végül a torokváladékból 1% staphylococcus aureus-t tenyésztettek ki, de mondta hogy ilyen kis érték nem hinné hogy ekkora galibát okozna, úgyhogy antibiotikumot nem írt fel, a vérképem is tökéletes volt. Mondta hogy vitaminok meg torokfertőtlenítés mert valszeg egy vírús ragadhatott be, aztán ha nem múlik menjek vissza.. úgyhogy bizakodok hogy végre a testem leküzdi, de egyenlőre nem igen érzek javulást.

2018. nov. 2. 17:51
 14/14 anonim válasza:

Az jó,hogy nem találtak semmit a váladékvételnél.Nem mondták,hogy vetesd ki a manduláid?Én is utánnaolvastam,sajnos az ilyen krónikus garatproblémák nehezen jönnek rendbe.Most milyen a torkod?

Én is voltam kontrollon,mrgint jól megtúrkált,de azt mondta szép,tiszta a torkom.Vett garatváladékot,öklendeztem de azért túléltem,hétfőn lesz meg az eredmény.Kiváncsi vagyok rá.Amúgy már nem fáj a torkom,csak a szokásosan piros.Őblőgetem kamillával,szerintem attól jött rendbe.Te is kipróbálhatod,rosszat nem csinálsz vele.Készülök menni magánrendelésre,megnézetem ott is,mert már unom ezt a sok torokproblémát.

2018. nov. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!