Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vírusos vagy bakterialis...

Vírusos vagy bakterialis mandulagyulladas vagy más? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Már vagy 1.5 hónapja be vannak duzzadva a fül alatti/állkapocsszög mögötti nyirokcsomók, múlthéten pedig észrevettem, hogy a jobb mandulám meg van duzzadva nem piros nem gennyes inkább olyan mint egy szivacs picit fáj de nem vészes, a torkom pedig pirosassárgás hólyagos és eres nagyon és inkább viszket picit fáj, de inkább ilyen kellemetlen de elviselhető. Igazából nem tudom mióta lehet ilyen mert korábban is viszketett de nem néztem bele.hőemelkedésem van láz nem volt. A torkom se nem jobb se nem rosszabb

A háziorvosom múlthéten azt mondta vírus de annak már el kellett volna múlnia nem és 1 hónapig csak nem lappang a nyirokcsomoban. Félek nagyobb a baj és nem kapok időben kezelést. Olvastam ez lehet rák is amit HPV is okozhat és nekem volt korábban hpv es jelenleg is van egy szemolcs az orromban..

Valaki nyugtasson meg, hogy valoban csak vírus. (Természetesen szerdán megyek fülorrgégészhez de addig megőrülök a félelemtől a hosszuhétvége alatt.) 23/nő



2018. okt. 22. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám, hogy ez csupán vírus. Én inkább másra gondolnék. Valamilyen baktériumra. Viszont ezt ránézésre senki nem fogja neked megmondani. Ha mész szerdán orvoshoz, akkor kérj tenyésztéses vizsgálatot. Vesznek mintát a torkodról és kitenyésztik. Abból már egyértelmű lesz, hogy pontosan milyen kórokozóval van dolgod.
2018. okt. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen mindenképp szeretnék majd azt kérni.
2018. okt. 22. 17:28
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is bakteriális fertőzésre gondolok :/ Ha gennyes akkor még simán lehet mandulatályog is, de mivel nem vagyok orvos, ezért ezt csak ötletként hagyom itt...
2018. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez az érdekes hogy nem gennyes.. de én is amúgy bacira tippeltem nem is értem a hazidoki miert nem irt fel valamit mert kúrálom magam teákkal, gyogycukorkaval, c vktaminnal de semmi változás. Es a bacisrol meg olvastam hogy a nem kezeltnek kialakulhat reumas laz, szivizomgyulladas..:(
2018. okt. 22. 17:50
 5/14 anonim ***** válasza:

Kiváncsi vagyok mit mondanak majd a gégészeten.Írd meg mi volt.Nekem is hasonló gondom van.Néhány napja kiváncsiságból belenéztem a torkomba,elég piros,erezett,kis átlátszó hólyagok vannak nálam is.Érzékeny,gyakran fájdogál,nem vészesen,eddig nem foglalkoztam vele,de én is készülök a gégészetre.Nézd meg az én torkom ilyen:

[link]

Mutass te is képet.

2018. okt. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hasonló nekem is a trokom de nekem pirosasabb es csak pár hólyag van rajta.

Viszont megjártam a gégészetet és mint kiderült allergiától van, úgyhogy kaptam allergia gyógyszert.

Majd azért írj neked mit mondott.

2018. okt. 24. 13:34
 7/14 anonim ***** válasza:
Reggel felhívtam a gégészetet és kaptam is időpontot.Túl vagyok a vizsgálaton.Nekem a tükröt is ledugták a torkomba,nem volt kellemes.A manduláimmal nincs baj,de idült garatgyulladásról beszélt a dokinő.Az én torkom is pirosabb mint a képen,lehet a vaku miatt fakóbb.Ha nézem a tükőrbe,látom a hólyagokat a torkomon.Kaptam gyulladáscsökkentőt és gargalizálnom kell.Hétfőn kell visszamennem kontrollra,újra meg fog vizsgálni.Próbálj képet csinálni,megnézném a te torod milyen.
2018. okt. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hogy van a torkod,van már javulás?Vettek váladékot?Én szedem a gyógyszert,gargalizálok,de még nincs különösebb javulás.Piros a torkom most is,nem vészesen,de fáj nyeléskor.Nekem majd hétfőn vesznek garatváladékot.
2018. okt. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Akkor hasonló

Elmentem másik dokihoz ő azt mondta krónikus mandulagyulladásom van.. annyit mondott pihenjek, vitaminok és torokfertőtlenítő. Antibiotikum felesleges de azért vettek vért meg garatváladékot és kedden lesz eredmény

2018. okt. 27. 17:52
 10/14 anonim ***** válasza:
Krónikus mandula ill. garatgyulladás,nehezen fog elmúlni,nekem már hosszabb ideje van.Jól tetted,hogy másik dokival is megnézetted a torkod.Én mindig másikhoz megyek,hátha valamelyik mond valamit amitől rendbejön a torkom.De igazából nincs változás,ahogy most sincs.Az öblögetéstől,gyógyszertől enyhült a torokfájás,de reggel néztem a torkom,ronda vörös,erezett,hólyagos.Lehet,el kéne menni magánrendelérre.Holnal du. megyek kontrollra.Kicsit félek a váladékvételtől,nagyon hányingerem van ha a torkomba turkálnak.Te hogy viselted? Én mindig öklendezek a gégészeten,vizsgálat közben.
2018. okt. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!