Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyelőcsőbe visszaáramló...

Nyelőcsőbe visszaáramló étel/ital okai?

Figyelt kérdés

Refluxos vagyok,és omeprazol hexalt szedek három hónapig aztán szép lassan leszoktatnak..Amióta szedem nem érzem azt az égető érzést a torkomba,viszont általában minden étel visszaáramlik. Van hogy 3-4 napig semmi aztán utána napokig minden.Főként a főzelékek,de néha a víz is.

Ez ellen mit lehet tenni?

Még mindig sokszor érzek gombócot a torkomba+hányinger és nyelési nehézségek



2018. jún. 20. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj vissza az orvoshoz!
2018. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
+ elfelejtettem mondani hogy stresszes helyzetben a tünetek erősödnek
2018. jún. 20. 17:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyitva van a gyomorszájad, és ezért van. Csináltak gyomortükrözést? Lehet rekeszizom sérvtől is.
2018. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs pánikbetegséged?
2018. jún. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom.Ha félek,vagy szorongok akkor megtudnék fulladni a gombócérzéstől a torkomba,de nyugodt állapotba általában tünetmentes vagyok.Persze nem mindig.Viszont eléggé irritáló hogy az ilyen főzelék félét visszajönnek:/ Megkeseríti a napjaimat az egyszer biztos
2018. jún. 20. 17:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyilván van kapcsolat az idegi állapottal (esetleges pánikbetegséggel), de legjobb erről a vágányról elterelni a gondolkodást, mert önmagát erősítő ördögi körré alakul. Azt tudomásul kell venni, hogy érzékenyebb gyomor-bél traktus esetében a megfelelő mennyiségű gyomornedv termelődés mindenképpen szükséges ahhoz, hogy bizonyos ételek biztonságosan a gyomorban maradjanak (ill. továbbhaladjanak) és ez sokszor nemcsak idegállapot, hanem napszak (bioritmus) kérdése is. Én magamról tudom, hogy hol normálisan átmegy rajtam a szalámi, kolbász és hasonló fűszeres és zsíros dolog, hol meg órákon át ül a gyomromban stb. Nem megfelelő mennyiségű gyomorsav esetében a gyomortartalom könnyen erjedésnek indul, gázok keletkeznek, amelyek kifelé áramláskor a nyelőcső felé igyekezve tolják maguk előtt a gyomortartalmat. Hasonló a helyzet, ha az ember étkezés során sok levegőt nyel ill. ha megterheli a gyomrát, tehát ajánlatos nagyon kis mennyiséget enni egyszerre és a napi ételadagot, akár 5-6 kisebb részben elfogyasztani. Nem kedvező az emésztésre a széndioxiddal dúsított víz vagy üdítőital. Étkezés után a felsőtestnek függőleges irányban kell maradnia, hogy a gyomorban levő gázok szabadon áramoljanak kifelé (felfelé) a nyelőcsövön és a szájon át. Nem véletlen, hogy a csecsemők etetésénél is kiemelt fontosságú ez. Az esti lefekvés előtti 3-4 órában nem szabad enni már. Az egyéni biológiai adottságokat magának az érintettnek kell magán kitapasztalnia és teljesen felesleges gyógyszerekhez folyamodni. Nem elvetendő az a klasszikus gyakorlat, hogy főétkezés előtt kell egy is aperitif, ami nemcsak javítja a gyomornedv elválasztást, de egyben oldja a feszültséget és a gyomorszáji izomzat ellazulását is elősegíti.
2018. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!