Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan segítsek a depressziós...

Hogyan segítsek a depressziós barátomon?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom. Igazából egy közös ismerősünknek köszönhetjük a barátságunkat, de nagyon jóban lettünk. Pár éve hazaköltözött a családjához külföldre, mert itt tanult, így csak interneten kommunikálunk. Eddig is éreztem, hogy valami nem volt vele teljesen rendben, de az utóbbi három hétben teljesen magába fordult. Eddig még próbálkozott, hogy elfogadott legyen mindenhol, de ma már csak olyanokat ír nekem, hogy feladta, otthon akar csak lenni, és úgyis mindenki csak kihasználja. Valahogy úgy érzem, hogy az, hogy ilyen állapotba taszította magát, egy kicsit az én hibám is. Bármilyen lehetősége adódott, mindig mondtam, hogy próbálja ki, de valahogy semmi sem úgy alakult, ahogy kellett volna, és engem hibáztatott. Eddig is voltak problémái azzal, hogy vagdosta magát, de ez napi szintűvé gyarapodott. Önbizalma egyáltalán nincs, állandóan levert, és mindig hallgatom, hogy ő hagyja, hogy kihasználjuk, mert ő csak erre van, és így tiszta lesz a karmája. Nem tudom felvidítani sehogy sem, és mikor letiltott interneten, akkor a feloldás után még hagytam pár napra, hadd nyugodjon le. Mikor írtam neki, közölte, hogy az nem barátság, hogy nem írok neki naponta többször. A közös barátunk munkaügy miatt nem ért rá, de amint visszatért egyből leharapta a fejem, úgyhogy jelenleg ő nem beszél velem, de talán most az a legkevésbé fontos. A barátom biztosan depressziós, de a szüleinek nem mond el semmit, magától meg nem akar orvoshoz menni, mert nem érzi úgy, hogy baja lenne. Nem tudom, hogy mit tehetnék. Tudom, hogy súlyos eset, de nagyjából egyedül vagyok, aki felismerte, hogy szüksége van szakemberre. Hogyan tudnám kirángatni őt ebből az állapotból? Mit tegyek, hogy ne szenvedjen? Bármi tapasztalat?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. márc. 29. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Irányítsd szakemberhez. Mást nem tehetsz. Ahogy írod, úgyis te leszel a bűnbak, bármit teszel is.
2018. márc. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért itt mérd fel azt a szituációt, hogy lassan te vagy az ő suélsőséges kirohanásainak az áldozata ami láthatóan a te hangulatodat is módósítani kezdi nem jó irányban. Ezt nem szabad hagyni! Az ilyen emberek szetetik leszívni a barátaik energiáját. Sajnos ettől nekik nem lesz jobb. Neked viszont sokkal rosszabb lesz. Nehéz az ügy, mert interneten keresztül szinte lehetetlen a segítség nyújtás. Próbálj vele értelmesen beszélni, elmondani neked milyen fontos ő, megkérdezni mi lenne a segítségére. Éreztetni vele, hogy te ott vagy mellette mindig. Mást nem nagyon tehetsz mert ha ő nem akar kijönni ebből a helyzetből amíg önsaknálósdit játszik és másokat okol mindenért addig nem lehet megmenteni az ilyen embert önmagától. De azt ne hagyd, hogy rajtad töltse ki a frusztrációit. Nyugodtan állj ki magadért és mond meg neki, hogy ez nem fer. Nem ezt érdemled és vegye észre magát mert így nagyon egyefül fog maradni.
2018. márc. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáld ebből kirángatni ugy hogy elviszed valahová és mutasd meg neki hogy nincs miért feladni meg vagdosni magát örüljön neki hogy él
2020. ápr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!