Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy ez nem is asztma?

Lehet, hogy ez nem is asztma?

Figyelt kérdés

Már több mint 1 éve, hol jobban, hol kevésbé van száraz köhögésem, ami szinte állandó, viszont néha nehezen tudok levegőt venni, ásításérzetem van, ilyenkor elég nehezen sikerül végre normálisan lélegeznem, de idővel el szokott múlni. Amit észrevettem, hogy általában dohányzás után szokott főképp előjönni, de mivel már leszoktam a cigiről, így csak ritkán gyújtok rá, akkor sincs szó 1-2 szálnál többről.


Voltam háziorvosnál is, aki adott beutalót tüdőgondozóba, ott csináltak légzésfunkciós vizsgálatot, valamint tüdőszűrést is.


A tüdőszűrő negatív lett, a légzésfunkciós vizsgálatnál pedig a következő értékeim lettek elsőre:

FEV1: 94% FVC EX: 94% FEV1/VC: 101%

Ezután Kálium-kloridot kaptam, amitől úgy éreztem jobban előjött a köhögésem és a FEV1-em 91% lett.

Ez után pedig Ventolint kaptam, majd egy kis szünet után a FEV1 95% lett, szóval nem éppen javult.

A doktornő még azt írta a leletemre, hogy a tüdőim felett érdes légzés hallható és megnyúlt a kilégzésem.


A kérdésem az lenne, hogy ez valóban lehet asztma, vagy van rá esély, hogy más lenne?


Köszönöm a válaszokat.



2018. márc. 13. 20:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Amit még elfelejtettem megemlíteni, az az, hogy mikor ez a bizonyos ásításérzet fenn áll, akkor olyan érzésem van az ádámcsutkám környékén, mintha valami szorítana
2018. márc. 13. 20:55
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nincs igazam mert nem vagyok orvos, viszont a tüdőről és tüdőbetegségekről elég sokat tudok a személyes kálváriámból kifolyólag. Szerintem ilyen légzésfunkcióval nem vagy asztmás. A tüdőgondozóban sajnos csak 2 betegséget ismernek az orvosok az egyik az asztma a másik a copd. Mindenkire azt próbálják ráhúzni. A röntgen pláne ha régi sajnos Sz@rt se mutat ki, max ha már óriási baj van. Valahogy érd el, hogy küldjenek el ct vizsgálatra. Az mindent kimutat. És ne cigizz 1-2 szálat se!
2018. márc. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérj beutalót CT-re, és tényleg tedd le teljesen a cigit. Ha ott nem találnak problémát, akkor a szívedet, és az idegeidet is vizsgálják meg.
2018. márc. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!