Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akkor ez asztma vagy nem?

Akkor ez asztma vagy nem?

Figyelt kérdés
3hónapja köhögök. Száraz köhögés. Voltunk háziorvosnál, azt mondta hogy ez asztmatikus és fölírt allergia elleni gyógyszereket, plusz egy beutalót egy pulmonológiára. Nem jutottunk el a pulmonológushoz, de az egyik hétvégén olyan köhögő roham jött rám, hogy bevittek az ügyeletre ott kaptam szteroidot, aztán a kórházba mentünk. A kórházban már valamelyest hatott a gyógyszer. Az ottani pulmonológus nem talált nálam semmit. Azóta eltelt amúgy 1hónap és súlyosbodott, most már belégzés az álltalában nehéz és hörgő hangot érzek a mellkasomban.Eddigi úgymond legdúrvább esetem, amikor a barátnőmmel nahogy nevettünk én elkezdtem köhögni és utána egy pár másodpercig éreztem hogy a légutaim így összeszűkülnek és alig kaptam levegőt.. nagyon megijedtem. Ez pár napja történt. Nagyon szeretném tudni hogy mi van most velem..
2018. márc. 11. 21:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és még szokott fájni a mellkasom.. van amikor olyan mint ha összenyomnák..
2018. márc. 11. 21:10
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudogyulladasod nincs?
2018. márc. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs tüdőgyulladásom, és fizikai terheléskor zihálás, köhögőroham, és plusz amikor futok sípoló hang kilégzéskor (de ez ritka)
2018. márc. 11. 21:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Az asztma a légutak beszűkülését jelenti. Hasonló hozza a copd vagy micsoda. Nekem asztmam van és napi szinten szteroidokat lélegzek be, hogy ne fulladjak be/meg.

Csinaltass prick tesztet és ha allergiás vagy valamire, akkor az asztmád allergiás asztma

Hideg levegő is válthat ki rohamot, ahogy a sport, az erős pozitív vagy negatív érzelmek is, stb

Én a hidegben ami most volt úgy értem haza hogy folyt a nyalam, ez a hidegtől kapott roham előjele. Utána lenne egy komolyabb roham


Fulladni tudsz a szivedrol is sajnos, ne nevess ki, de egy rossz fog is okozhat ilyen panaszokat.

Menj másik orvoshoz, én sajnos nem vagyok orvos, bár volt egy ido hogy az akartam lenni,de lebeszeltem róla

Asztmásnak a kilegzes nehezített, nem a be légzés, de nem kell zseninek lenni, hogy megértsük, ha nem jön ki a levegő, nem lesz helye az újnak..

Mivel gyulladás az asztma, ha asztmás vagy, emeld a c vitamin adagodat pl novoc plus illetve D vitamin szint legyen rendben különben állandóan el kapsz minden vírust és bacit

Ha ez utóbbi nem jellemző én nem hiszem hogy asztmás vagy főleg ha nem potoltad most télen a D vitamint, de tévedhetek is

2018. márc. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2018. márc. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. márc. 12. 06:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!