Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet agydaganat?

Gyirkolo kérdése:

Lehet agydaganat?

Figyelt kérdés

Mindennapos fejfájás, nagy baj lehet?

A barátnőmnek már körülbelül 1 éve fáj a feje elég gyakran hetente 3-4x, azonban 2 hete már ez szinte mindennapos.Napközben van, hogy nem fáj neki mindig, általában össze-vissza szokott jelentkezni van amikor reggel, van hogy csak délután, iskolában általában már délelőtt is. Fejfájáson kívül nincs panasza, fogamzásgátlót szed, a fejfájása óta kapott újat, de nem változott, szóval nem hiszem, hogy ettől. Inni nem szokott inni sokat szóval erre is gondoltam, az utóbbi 2-3 napja próbál meginni napi 2-3 litert. Volt vérvételen magas a vasa, illetve az MCV-je nagyobb lett, ami az orvos szerint B12 vitamin hiányára utal. Mondhatni elég stresszes, hisz sokat tanul és sok az elvárás is a suliban. Most volt kórházba, ahol a vérnyomását méregették, párszor volt magas (140-150), de normális is sokszor, inkább ingadozó. Az elmúlt 1-2 hétben már minden nap fáj a feje, általában este a legrosszabb, a fejfájással együtt szédülni is szokott, más tünete nincsen. Kortizol szintje magas, elvileg a stressztől meg a fogamzásgátlótól. Vegetativ dystoniája van az orvos szerint. Többet kell mozognia, innia, illetve az étrendjén is változtattak. Áprilisban lesz MR vizsgálata. A zárójelentésben elsősorban a homloktáji fejfájás a jellemzőbb, illetve "intractraialis eltérés, erek részéről kóros igazolható-e", ez azt jelenti, hogy a fejében az érrendszerrel van valami baj? Ettől fájhat a feje?

A kórházban azt mondták, hogy csak azért kell MR mert ki akarnak zárni sok mindent, de nem a legrosszabb eset miatt. Én akkor is aggódok, lehet agydaganata, vagy valami komoly? Vagy csak a stressz, illetve a fentebb említettek állnak a háttérben?


2018. márc. 8. 19:59
 1/6 anonim válasza:
Nekem is sokat fajt a fejem es az ivastol rendbe jottem de azota is szedulok sokat es faj is a fejem neha de a fronttol faj mar mostanaban es nekem pl azt mondtak hogy menjek szemeszetre vele ha ennyit szedulok es faj a fejem mert ez szemeszeti panaszokhoz is kotodik ,lehet hogy egy szemuveg segitene rajta
2018. márc. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van szemüvege, és a dioptriájával is megegyezik.
2018. márc. 8. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodj meg, nagy valószínűséggel nincs agydaganata. Viszont a fogamzásgátlót néhány hónapra abba kellene hagyni, és valami más ( biztonságos) védekezést alkalmazni.Ha netán az okozza a fejfájást akkor ennyi idő alatt kiderül.

Van akinél semmi, viszont van akinél súlyos mellékhatások is megjelennek pl: trombózist.

2018. márc. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
felesleges talalgatni mri nelkul, lehet daganat de barmi mas is, de lehet hogy nincs semmi, lehet vernyomastol, fronerzekenysegtol, folyadek hianytol stb ezt igy nem lehet megmondani, elore meg felesleges aggodni
2018. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha magamból indulok ki, akkor lehet a rossz matrac és párna kombó az oka.

A rossz alvás megkeseriti a nappalokat.

Ez nem reklám de mióta jó a párnàm és a matracom, nem is volt fejfájásom.

Próbáljon meg nyak gyakorlatokat végezni illetve minimum egy jó párnàt beszerezni.

Úgy gondolom, hogy nincs veszteni valótok a tanácsommal.

2018. márc. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De a korhazban es otthon igy ugyan olyan, ketlem hogy ez lenne az oka. Korhazban tornasztattak a nyakat de semmi.
2018. márc. 9. 14:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!