Hetfon torokfajasal mentem orvoshoz adot dalacin antibiotikumot nem hatot ma megint elkezdet fajno torkom ball fele es kohoges is erosebb lett, hetfon vn kontrola miertnem hat az antibiotikum?
2-es, egy egyszerű vérvételből meg tudná mondani :)
Persze az otthon nem létező módszer, itt elég jól működik ;)
Kettes, ne játszd itt az orvost az érettségiddel, természetesen baktérium is okozhat torokgyulladást. "Az akut garatnyálkahártya-gyulladás legtöbbször - az esetek 60%-ban - vírusos fertőzés következménye, amelyhez gyakran társul másodlagos bakteriális fertőzés. A leggyakoribb kórokozók között találjuk az adeno- és a rhinovírusokat, illetve a baktériumok közül leggyakrabban a Streptococcus (15%), majd a Neisseriák, a Mycoplasma pneumoniae, a Chlamydia pneumoniae és a Haemophilus influenzae tehetők felelőssé. Nem ritka a torokgyulladás gomba - általában Candida albicans - általi fertőzés nyomán, ami többnyire hosszú ideig tartó antibiotikus kezelés után alakul ki. Heveny torokgyulladást okozhat azonban hő- vagy vegyi károsodás is, például forrázás vagy felmaródás.
A mandulagyulladás kórokozója is rendszerint vírus. A bakteriális eredetet tekintve a leggyakoribb kórokozó az A-csoportú béta-hemolitikus Streptococcus. Ritkábban Staphylococcus, Pneumococcus, Haemophylus influenzae vagy Coli baktérium okozza a fertőzést. " Forrás: házipatika.com, és a cikket veled ellentétben doktor írta és doktor is lektorálta.
4-es, nem nem azért szoktak, hanem mert "mindenre antibiotikumot"-szlogen van otthon.
Aztán csodálkoznak, hogy a baktériumok rezisztensek lesznek, mert hozzászoknak a penicillinhez.
Felesleges minden szarra felírni, ha normálisan! kezelik, nem fog "felülfertőződni".
Kár volt #2 és 3 válaszadót lepontozni, mert nekik volt igazuk, meg tulajdonképpen Németh Szilárdnak, bár őnála ott hibádzik a dolog, hogy sajnos az oktatás alkalmatlansága miatt nem megfelelő a biológia oktatás, hatalmas a tudatlanság önmagunk egészségének megtartásával kapcsolatban.
Garatfájásra a sósvizes gargarizálás ill. garatfertőtlenítő pasztilla szopogatás tökéletesen megfelelő (végső esetben algopyrin). Mivel az ilyen fájás lázzal sokszor nem jár, ezért nem bakteriális eredetű. Antibiotikum csak akkor indokolt, ha ezek után mégis jelentkezik láz, csak hát addig türelmesen ki kell várni a fejleményeket és valóban nem kell indokolatlanul orvoshoz rohanni. A megelőzésként való antibiotikum szedés gyakorlata erősen megkérdőjelezhető, amit a jelen eset is példáz. Mostanra azonban a szájban és garatban levő baktériumok közül az életrevalóbbak kiszelektálódtak és felszaporodtak, most már garantáltan erősebb és szélesebb spektrumú antibiotikumra lesz szükség, ami aztán a kedvező bélbaktériumokat is meggyéríti.
""mindenre antibiotikumot"-szlogen van otthon"
Honnan veszed, ha nem is itt élsz? Az én dokim pl. nem mindig ír fel automatikusan antibiotikumot. De nem is távgyógyít, ahogy te csinálod...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!