Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fáj a hasam?

Mitől fáj a hasam?

Figyelt kérdés

Tompa, nyomó jellegű fájdalmat érzek a hasam felső bal oldali részén, nagyjából fentről számítva a 2. "hasizomkocka" alatt (a köldök felől felfelé számítva szintén a 2. kocka). Nagyjából december közepe óta fáj, a fájdalom egyáltalán nem erős, de már idegesít. Mielőtt ez kialakult volna kb. 1 hónapig felső légúti betegségem (megfázás) volt. Nagyjából december óta edzek is, kiegészítésnek szedek fehérjeport, azonban ezt korábban is szedtem, de akkor nem okozott ilyen problémát. Leginkább nyugalmi helyzetben, fekve este fele jön elő a fájdalom. Üres has esetén szintén fokozódik. Ezen a héten voltam egy rendezvényen ahol alkoholt is fogyasztottam, észrevettem hogy utána lefekvéskor sokkal jobban fájt ez a terület mint máskor. (előtte gyakorlatilag szilveszter óta nem ittam) Próbáltam diétázni(fehérje port se fogyasztok), de a fájdalom nem szűnt meg, szedek probiotikumot is (lactive plus), illetve az elmúlt 2 este vettem be Quamatel 40 mg-os tablettát. Ennek ellenére változás nincs ugyanaz a tompa fájdalom fennáll (annyival más hogy szerda csütörtökön már intenzívebben fájt, de most csak gyengébben). Edzések alkalmával nem érzem, hogy fájna tehát nem gondolom, hogy az izomnak lenne baja. Semmi más tünetet nem észleltem csak a fájdalmat, néha előfordul intenzívebb gázképződés is. Mivel vékony testalkatú vagyok ezért az edzések miatt ügyeltem rá, hogy sokat egyek, gyakorlatilag 2-3 óránként próbáltam rendes ételt (amiben fehérje és szénhidrát is bőven van) enni, illetve napi max 2 -szer 20 g fehérjepor is lement. Korábban lényegesen kevesebb fehérjét ettem. Lehetséges, hogy ez az átállás viselt meg? Én így kapásból gyomor problémára gondolok(fekély stb.). Szerintetek mi lehet? Természetesen jövő héten megyek dokihoz, csak félek, hogy plusszba még összeszedem az influenzát is. :/

Köszönöm a válaszokat előre is!

20/F


2018. febr. 17. 11:30
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!