Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért kéri a pajzsmirigy...

Miért kéri a pajzsmirigy szakorvos az anti-TPO vizsgálatát?

Figyelt kérdés
Sok éve pajzsmirigy alulműködésem van, de most elég fura értékeim vannak egy ideje - teljesen, mintha túlműködéses lennék. Erre az új szakorvosom kérte ezt az anti-TPO-t és azért nem értem, mert eddig én úgy gondoltam, ez akkor igazán érdekes, ha még csak a pajzsmirigy-probléma gyanúja áll fenn. Nekem viszont ez nem is kérdés, kezelt pm-es vagyok. Vagy az én esetemben mi egyébre jó most ez a vizsgálat?

2018. jan. 22. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Az anti-TPO-t nem azért kérik, hogy kiderítsék, hogy pajzsmirigy-problémád van-e, hanem azért, hogy azt lássák, hogy autoimmun-e a pajzsmirigy-problémád. ugyanis ez egy antitest, amit csak akkor termel nagy mennyiségben a szervezet, ha autoimmun folyamatok zajlanak.
2018. jan. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. jan. 24. 08:57
 3/10 A kérdező kommentje:
240 lett az eredmény, de szóba sem jött a kontroll alatt. Szóval nem tudom, mit jelent ez az eredmény.
2018. jan. 24. 08:59
 4/10 anonim ***** válasza:
És mi a mértékegység a 240 mögött?
2018. jan. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
U/mL
2018. jan. 25. 20:00
 6/10 A kérdező kommentje:
A lapon azt jelzik, hogy a megfelelő ez lenne: 0.0-9.0
2018. jan. 25. 20:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 220, és az én lapomon az van, hogy <35 a jó, úgyhogy az valószínű, hogy ez az érték magas. Néztek más értékeket is?
2018. jan. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem biztos, hogy van autoimmun pajzsmirigybetegségem...
2018. jan. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
TSH, T3, T4. A TSH most 5.2 lett, a másik kettő határértéken belül (most). Nekem is tuti, hogy pm alulműködésem van, száz éve, szóval attól tartok, hátha ez csak kamu vizsgálat volt - semmi haszon fejében. A kezdetektől kapott vizsgálati eredményeim ott voltak előtte, szóval ezért nem értettem, minek kérte az anti-TPO-t.
2018. jan. 26. 08:32
 10/10 A kérdező kommentje:
A másik: én úgy tudtam, minden alul- vagy túlműködés autoimmun, szóval ha már ezzel kezelnek, (szerintem) evidens, hogy ez autoimmun probléma, tehát nem értem, minek ezt anti-tpo-val vizsgálgatni. Azt viszont nem tudta, hogyan kéne kezelni a mostani helyzetet és miért nem változott hónapok óta, most meg miért. Kiötlötték, hogy én vettem be a gyógyszert a vérvétel előtt - egyébként nem. De ezt mondta akkor is, mikor majdnem nulla volt az érték. Úgy érzem, totál fölösleges volt hozzá mennem.
2018. jan. 26. 08:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!