Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Légmell (PTX) utáni fájdalmak?...

Légmell (PTX) utáni fájdalmak? (~1 éves távlatban)

Figyelt kérdés

Sziasztok,

2017 májusában alakult ki egy kisebb, 5mm átmérőjű lég buborék a bal tüdőm felett. Műteni nem kellett, oxigén maszkos kezelést kaptam, és sok pihenést írtak elő.

Pár napra rá kiengedtek, elmondásuk szerint a buborék teljesen felszívódott, 1 hónap múlva olyan lesz, mintha mi se történt volna.


Azóta viszont 3-szor volt olyan eset, amikor nyugalmi helyzetben a kezdeti tünetek előjöttek egy gyengébb formában. Pár napig újra fájt a mellkasom, aztán megint semmi.


A legutolsó után a megerőltetőbb fizikai feladatok után mindig fájdalom gyötör, és félek, hogy újra légmellt kapok.


Valaki van hasonló helyzetben, talán nem szívódott fel a lég buborék teljesen?

Segítségeteket előre is köszönöm!



2018. jan. 9. 01:41
1 2
 1/12 MissEn válasza:

Szia,esetleg tudod,hogy mi okból alakult volt ki a ptx-ed? Mert ha spontán alakult ki akkor valamilyen betegség is állhat a háttérben pl egy bronchitis , vagy esetleg valami trauma végett volt? Baleset,bordatörés?

Azt tanácsolom fordulj vissza orvoshoz és mindenképp ne végezz fizikai munkát,mivel ennek a betegségnél a felépülés lassú.

2018. jan. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Testnevelés óra közben történt, de amikor elkezdődtek a fájdalmak, akkor csak álltam, úgyhogy mondhatjuk spontánnak a kialakulását.


A Heim Pál gyermekkórházban kezeltek, de mivel közben töltöttem a 18. életévem nem tudom, hogy oda kéne-e visszamenni, a kezelőorvosomra hivatkozva, vagy esetleg felkeresni egy másik klinikát.


Tudom, hogy lassú a felépülés, de nagyon enyhe módon kapott el a dolog, meg az orvosok is max 1 hónapot mondtak a teljes gyógyulásig. Nem értem a további fájdalmak okát.

2018. jan. 9. 16:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Tüdőgondozóba kellene elmenned és egy tüdőgyógyásszal megbeszélni a dolgokat. Ők tudnak röntgent csinálni amin látszik, ha nagyobb a baj de legjobb lenne egy ct mert a röntgen egy kisebb ptxet nem mutat ki aminek már lehetnek súlyos tünetei. Valahogy harcold ki a ct vizsgálatot. Drága ezért nem akarnak elküldeni rá, de az minden eltérést megmutat. Ha a tüdőgondozóban nem segítenek hívd fel a Korányit hátha ott fogadnak. Nekik van ctjük is. Próbáld kímélni magad amíg nem jutsz orvoshoz nehogy nagyon baj legyen mert azt már csövezni vagy műteni kell. Engem egyszer csöveztek, kétszer műtöttek ugyan azon az oldalon. Rohadt szar egy betegség ez. Nem vagy véletlenül nagyon magas és vékony? Általában az ilyen alkatú fiatalok betegsége ez.....bár monjuk rám egyik sem igaz mégis így jártam.
2018. jan. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A májusi buborék biztos felszívódott különben nem engedtek volna ki a kórházból. De azóta keletkezhetett másik, kisebb ami tüneteket okoz. Kérj a körzetiorvosnál sürgősségi beutalót a tüdőgondozóba. Csináljanak röntgent.
2018. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3/4 Köszönöm a válaszodat!


Nem tudom, hogy mennyire súlyos a dolog, mert ahogyan leírtam, ritkán jön elő kis időre, közben pedig szinte 100%-osan el tudok végezni bármilyen nehéz fizikai feladatot, anélkül, hogy bármit megéreznék belőle.


nem hagyom ennyiben a dolgot mindenképp kivizsgáltatom, de zsúfolt időszak, nagy kiesést okozna akár már egy pár napos bent fekvés is..


4/4 Ha alakult ki újabb buborék, akkor azt csak műtéti úton tudják eltüntetni, nem? Ha magától nem szívódott fel ennyi idő alatt, akkor nagyon makacs lehet.

2018. jan. 9. 17:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Ahhoz nem kell kórházba feküdnöd, hogy csináljanak rólad egy röntgent vagy ct vizsgálatot. Ha baj van akkor mindegy milyen zsúfolt az életed...jobb meggyógyulni mint meghalni. Ha nem muszáj nem esnek neked se csővel se műtéttel. Csak ha indokolt.
2018. jan. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez nem úgy működik, hogy van egy.buborék amivel éldegélsz hónapokig vagy évekig. Az vagy felszívódik vagy idővel romlik. Ha már volt ptxed akkor a fájfalmakat érdemes minél előbb kivizsgáltatni mert ha gond van életveszélyessé is válhat az állapot pillanatok alatt és akkor már tényleg csak a csövezés vagy a műtét segít míg ahogy tapasztaltad egy kis ptxet még meggyógyít a pihenés is. Te tudod....a te szervezeted.
2018. jan. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem akartam vele élni, nem tudtam, hogy mi okozza a fájdalmakat, és nem fogom halogatni a dolgot. Holnap megyek beutalóért.


Nem fontosabb semmi az egészségemnél, ne értsetek félre.

2018. jan. 9. 22:53
 9/12 bitting válasza:

Szia!

Nekem 2010 ben ki is lyukadt.

Meg kellett műteni, ami hosszadalmas felépülést eredményezett.

2x voltam előtte bent és nagyon szenvedős időszak volt.

Általában nekem is felszívódott, de a vége az lett, hogy kilyukadt és kb 5cm-ert le kellett vágni a tüdőcsúcsból.

Idén megint bekerültem hasonló panaszokkal, mint akkor csak nem volt annyira intenzív a fájdalom.

Nekem is felszívódott, de sanszos hogy megint előjön majd.

Kéne csináltatnod egy genetikai vizsgálatot ez egy szimpla vérvétel, hogy megtudd genetikailag jellemző rád a tüdőbuborékosság vagy sem.

Én előtte is intenzíven sportoltam, de a kondi nem tett jót neki.

Azóta is rendszeresen sportolok és dolgozok, de a cigit abba kellett hagynom. amit letettem a cigit megszűntek azok a panaszok, amik neked is előfordulnak.

Ha nem dohányzol, akkor viszont érdemes megnézetni, és ha kondizol, akkor azt abba kellene hagyni és inkább más sport után nézni.

A fizikális terhelés, mint fizikai munka sajnos az első pár évben nagyon megerőltető, de idővel el fog múlni.

Sajnos nehéz, de kellő kitartással le lehet gyűrni. Am mikor front van akkor is érzékenyebb.

Ma is ugyan úgy sportolok, hogy a másik tüdő felem csúcsán van 2 buborék, ami már csak 1, mert idén sanszos, hogy meg adta magát az egyik csak mákomra nem volt nagy és egyből zárt a tüdőm.

Ha esetleg kellene segítség ezzel kapcsolatban, hogy merre indulj el vagy mit csinálj vagy ilyesmi akkor a írj privátba nyugodtan és minden kérdésedre válaszolok.

Kitartás.

2018. jan. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az nem genetikai vizsgálat hanem emzim vizsgálat. Mert egy enzim hiánya is okozhatja a ptxeket. Ezt tényleg érdemes megcsináltatni.
2018. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!