Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől újulhat ki újra és újra...

Mitől újulhat ki újra és újra herpesz a szemem mellett?

Figyelt kérdés

Legutóbb 1 éve szenvedtem tőle, akkor voltam szemészeten is, és ott mondták, hogy nem árpa, hanem herpesz. Mástól nem kaphattam el, az 100%. Melóhelyen egész nap gépnél dolgozok, erős szemszárazság eredményezhet herpeszt a szemen? Hogy terjed egyáltalán? Mert ha arra gondolok, hogy tömegközlekedéssel utazom, megfogom a kapaszkodót, és utána megvakarom a szemem, így beviszek valami vírust mástól, ez bármikor máskor előfordulhatott volna 20 év alatt, de csak most volt rá példa. Nem értem, hogy mitől lehet ez. Se a számon, se a nemi szervemen nincs és nem is nőtt soha. Csak a szememen. Aki esetleg ért hozzá, vagy volt hasonló tapasztalata, nektek mi váltotta ki?

Itthoni praktikaként fogkrémet kenjek rá este, hogy kiszárítsa, vagy valami olajos krémet/aloe verát, a hólyagocskákra?


2017. júl. 10. 20:09
 1/5 enes ***** válasza:
A herpesz jellemzően akkor tér vissza, amikor immunrendszerünk valamilyen okból meggyengül. Így beszélhetünk a herpesz aktív és passzív időszakáról. A kiújulás okai között szerepel a kimerültség, a menstruáció vagy a napégés, de lelki összefüggéseket is megfigyeltek a stressz és a szorongás kapcsán. A herpeszvírus sérüléseken vagy testnedveken keresztül terjed. Legyen a fogkrém, de szerintem ne csak este, gyakrabban.
2017. júl. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
22 éves férfi vagyok (menstruáció off) nem stresszelek, sportolok, nem vagyok depis, szomorú időszakom sem nagyon, inkább fáradt vagyok. Meg amit meséltem melóhelyen. Semmiféle más betegségem nincs, egyedül 3-4 dologra vagyok allergiás. Állandóan kezetmosok, odafigyelek dolgokra, hogy alaphigiénánál több is meglegyen. Szóval nem értem.
2017. szept. 5. 21:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Szedjél Lizin-C kapszulát.

[link] Sziget - Vitamin ABC / Lizin

2017. szept. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezernél Lizin-C kapszulát hosszú ideig .

A lizin egy esszenciális aminosav, nagyon jó immunerősítő és herpesz-stop hatása van. Nekem nagyon jól bevált, akkor kezdtem el szedni, amikor övsömörös lettem, a doki is kérdezte mit csináltam, mert nem jöttek ki a hólyagok, és ami volt azt is nagyon szépen leszáradt.

Próbáltam elküldeni a cikket, de valamiért nem lehet megnyitni.

2017. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A herpeszvírus előszeretettel bújkál az idegeket burkoló velőshüvelyben, ahová a fehérvérsejtek nem jutnak el. Emiatt akár egész életen át benne maradhat az emberi szervezetben. Nézz utána a munkahelyeden, hogy van-e légkondicionálás, rendszeresen van-e tisztítva/fertőtlenítve a gép, nem fújja-e a fejedre a ventilátor a levegőt, mekkora a levegő páratartalma, változtatod-e időről-időre a szemed megterhelését, hordasz-e védőszemüveget a szem kiszáradása ellen. Egészségesen táplálkozol-e, nincs-e stresszhatás, eszel-e fokhagymát stb.
2017. szept. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!