Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha az egyik láb térdtől...

Ha az egyik láb térdtől lefelé dagadtabb bokáig, akkor az csak trombózis lehet vagy más is?

Figyelt kérdés

Kb másfélszerese a másik láb kerületének, viszont más tünet nincs (elszíneződés, melegedés stb nincs, csak a térdnél fáj nagyon még, viszont az fájt korábban is és mindkettő, szal nem hiszem h van összefüggés, de ki tudja ...).


Maga a lábszár viszont nem fáj.

Ez mi lehet? Van tippje vkinek? (1 napja tart)


2017. jún. 26. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel el kell menni dokihoz, mert ha trombózis és a vérrögek elindulnak tüdőbe, szívbe, agyba, abba bele is lehet halni elég gyorsan. Addig is vérhígítót szedni, aspirin-t.
2017. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igen, már magamba döftem 2 fraxiparinet gyorsan, de dokihoz menni nem tudok, nincs a közelünkben sehol. magamnak kell megoldani a dolgot valahogy (most bekötök még heparinos infúziót, nem tudok jobbat, és aspirin, igen)


de akkor ezek szerint te elég biztos vagy abban h ez thrombosis?

2017. jún. 26. 20:16
 3/9 anonim ***** válasza:
.... vagy ödéma. Csak az orvos tud biztosabbat, látatlanban nem lehet diagnosztizálni.
2017. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben felhívnék egy ügyeletet, sőt a mentő sem hülyeség. Ezzel nem jó játszani.
2017. jún. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ügyeletes kórházba a traumatológiára kell bemenni!
2017. jún. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi de sajnos nem megoldható, itt meg mentő sincs, ami van, az inkább ne lásson el :) Nicaraguában vagyunk expedíción, és azért bizonytalanodtam el, mert 2 napja pont azt a lábam megmarta egy kígyó is, de aztán abból nem lett semmi.

hát jobb híján marad az infusio + heparin, csak abból sincs túl sok, reméljük elég lesz.

az oedemát meg én kizárnám, az más jellegű teljesen sztem az eddigi tapasztalataim alapján. marad tényleg a trombózis vagy a rejtély. na majd 1-2 nap múlva okosabbak leszünk.

2017. jún. 26. 21:41
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi de nincs.

na meg ezzel trauma?

még azt kotorásztam h warfarinunk van, csak hát az ugye nagyon lassú felezési idejű is, azt akkor csak mellékesen megkezdem a hepa mellé, de hát mire elérné a kívánt szintet az ugye 4-5 hét ha jól tudom.

2017. jún. 26. 21:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2017. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi, szereztünk aktivátort is és sikerült nagyjából feloldani meg tegnapig ment napi 2x heparinos infúzió + a "hasbaszúrós". most úgy tűnik, rendben.
2017. júl. 10. 18:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!