Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki 1 éve anorexiás, és...

Ha valaki 1 éve anorexiás, és súlyos depresszióban szenved, nagy rá az esély, hogy nemsokára meg halni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 9. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy mennyire bírja a teste. Nem hiszem hogy megfog halni max egy pár év múlva ha kigyógyul ebből akkor lesz egy csomó betegsége amit az anorexia okozott.
2017. febr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem inkább az okokat kellene kiküszöbölni és megszüntetni, mint ilyen hülyeségen gondolkodni?
2017. febr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az adott személytől is függ és az akarat erejétől. Úgy kell hozzá állni h meg akarsz és meg fogsz gyógyulni! Én kb fél évig szenvedtem ezzel a borzasztó betegséggel úgy h titkoltam és még most sem gyógyultam meg teljesen, pedig lassan fél év telt el azóta mióta eldöntöttem h segítség kell és változtatni akarok.Szóval kb nekem 1 éve tart. Én is depressziós voltam kaptam rá gyógyszert az segített. 1. lépés MUSZÁJ valakinek elmondani! Valaki olyannak akiben megbizol és tudod h képes megérteni. (Nálam az anyukám volt)Utána pedig szakembert fel kell keresni. Ő ír ki antidepresszánst ha úgy látja. És az első pár hét a legnehezebb... az borzalmas volt nekem szinte rosszabb mint mikor nem szoltam még senkinek... viszont szépen lassan elkeztem jobban lenni. De sokszor éreztem úgy h elegem van és inkább meg akarok halni. Még most is néha érzek így, és napi szinten eddzek ezért írtam h nem gyógyultam meg teljesen, de már rendesen eszek. Nekem az volt furcsa... amit a legnehezebb volt elfogadnom, h fél évig abban a tudatban éltem h evés után "normálisan" teli vagyok. Néha éreztem magam éhesnek, de azt hittem h nem éhség csak unatkozom. Aztán mikor rendesen kezdtem enni kezdtek visszatérni a régi emlékeim, h mit jelent jól lakotnak lenni. Nem azt mondom h az a normális ha valaki zabál, de igen addig kell enni ameddig kellemesen teli vagy és több nem esne jól. És most már rájöttem, h minden ember máshogy működik, pld nekem napi 3000 kalóriát kell ennem, mivel a suliban elhasználja az agyam megyek ide oda, tanulok, ráadásul tini korban a legnagyobb az energia szükséglet, szóval el kell felejteni a "tökéletes" 2000-t. A szervezetre kell hallgatni ha éhesnek érzed megad akkor enni kell és kész. Persze értelmes dolgokat! Gyümit, fehérjét, gabonát sok rost taírtalmú ételeket. És egy idő után rá jösz ha ezeket be tartod nem is olyan egyszerű elhízni! Most már 49 kg vagyok. Persze járok rendszeres kezelésekre ami a lelki részt illeti. Legrosszabb álapotomban 42 kg voltam. De anno betegség előtt 60. Most a célom 55. És egyébként elég magas lány vagyok 174 cm. Szóval vissza térve a kérdésre szerintem ez függ a személy kitartásától, akarat erejétől, függ a személyektől akik körül veszik, támogatják fontos h legyen melette vali akiben megbizik és szeretet vegye körül és persze orvosi segítség. Ha ezek hiányoznak kevesebb tud lenni az esély a gyógyulásra.

17l

2017. febr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
anorexiából szerintem nem lehet kigyógyulni...így vagy úgy valami maradvány sz***rság fenn marad... :(
2017. márc. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen mindenki kommentjét.
2017. márc. 2. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!