Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Édesapám fej-nyaki daganatos,...

MMNika kérdése:

Édesapám fej-nyaki daganatos, és a sugárterápia miatt a nyelve, és a száj belseje megégett Van valakinek saját tapasztalata, vagy ismerősének tapasztalata, hogy valamilyen házi gyógymód esetleg segíti-e a hamarabbi gyógyulást?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam ez is egy lehetőség, ha itt is megfogalmazom a kérdést, ezért reménykedve fordulok az oldal látogatóihoz. A sugárkezelés miatt most már szinte csak teába mártott dolgokat tud megenni, aminek következtében sokat fogyott, és gyengült. Eddig pépes ételeket, összeturmixolva is leerőltetett a torkán, de most már egyszerűen minden csípi a száját. Anaftin nevű öblögetőt, Tantum Verdét és egyéb gyógyszereket próbáltunk, de nem igazán segít. Tudjuk, hogy időbe telik a száj gyógyulása, de két hét múlva újra megkezdődik a sugárkezelés második szakasza. Eddig 28 kezelést kapott, most 22-t fog kapni.

2017. febr. 5. 21:21
 1/9 Tamani ***** válasza:

A nyálkahártyák, így a szájüreg borítása is, nagyon érzékeny a sugárterápiára. Amennyiben tényleg nagyon rossz és türhetetlen fájdalmakkal jár a helyzet, érdemes lenne megfontolni egy nazogasztrikus szonda (NGT) levezetését az édesapád gyomrába. Ennek segítségével közvetlenül a gyomorba juttathatjátok a táblálékot, anélkül, hogy a szájüregét a különböző savas kajákkal irritálnátok. Ez minden esetben szakorvosi véleményen alapszik, de ha visszamentek az onkológiára, feltétlenül vessétek fel ennek a lehetőségét! Sajnos a radioterápia nagyon agresszív kezelés, és ha a daganatot meg akarják kisebbíteni, hogy azután esély nyíljon egy sebészeti eltávolításra, ezt a mellékhatást viselni kell!

Előfordulhat, hogy emiatt az édesapádat bent tartják a kórházban, hogy jobban oda tudjanak rá figyelni, és megfelelően táplálni. A daganatok ellen viszont a lehető legagresszívebben kell fellépni, különben mit sem ér az egész.

Remélem, segítettem picit!

2017. febr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nos,igazából csak egy mód van a gyógyulásra ha elkezd normálisan enni.Max a fájdalom csillapítót tud bevenni erre.

Mindenképpen a sugárkezelés nem fog rajta nagyon sokat segíteni!Inkább ha a rákból szeretne kigyógyulni akkor nagy mennyiségben brokkolit és ő c vitamint kell fogyasztania.

2017. febr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Természetesen eddig mindent evett, még akkor is, ha elfordult, és elmorzsolta a könnycseppjeit, de már egyszerűen nem tudja elviselni. A szája belseje ég, és a nyelvén repedések vannak, ami az Anaftin hatására elkezdett gyógyulni, de nagyon lassan, ezért szerettem volna érdeklődni, mert sajnos mások tapasztalataiból lehet a legtöbbet tanulni. (Eddig kemoterápiás kezelést kapott, idén januárban kezdte a sugárterápiát. A műtét is felvetődött, de eddig öt orvos vetette el a lehetőséget.)Még egyszer, köszönjük!
2017. febr. 5. 21:59
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Én körömvirág- és kamillateát itatnék vele, öblögethet is velük. Jó lehet még az aloe vera is, van ilyen ital (ami belsőleg fogyasztható).
2017. febr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

At tudom érezni, hogy mennyire lehet rossz. Nem tudom hogy probaltatok-e amit mondok. De az első dolog, hogy a savas ételeket keruljetek el. Megfordult a fejemben a bebietel is csak hat ügye az akkor megint olyan mint a turmixok. Egyeztessetek az orvossal a fajdalomcsillapitorol vagy esetleg erzestelenitorol. Csak ezzel megint az a problemahogy "feleslegesen" a szervezetet nem kene terhelni ilyenekkel. Az aloe vera ital segíthet valamennyit. Esetleg nagyon szetfott húsok, zöldségek. Ha a teajaba rajtatok citromot, azt keruljetek el. A meleg dolgokat is jobb ha szobahomersekleture vagy akar hűtő hidegre cserelitek. Az egyrészről husiti is. Esetleg krem sajtokat ehetnek. Az is hideg es konnyen lenyelheto. Kremlevesek es fozelekek (turmixolva) is jok ha a borsot es társait kihagyjatok. Az eros fűszereket keruljetek. En ezeknek a dolgoknak egy reszet nem a semmiből irtam, nekem is tobbszor sebesedik ki a szajpadlasom, tudom milyen rossz (es akkor az enyem meg nagyon is elviselhetonek szamit).

Bar gondolom ezeket mar mind megprobaltatok. Es ha irtam is hülyeséget a jószándék vezérelt vegig, nekem a családba van egy gyógyult rákos fiú (13 eves most, mikor megtaláltak nala 9 éves volt.) A fiú anyukájának valamilyen jóindulatú agydaganata van. A rokonságban van meg egy gege rákos 80 ev körüli idő bacsi. O is alig tud enni, az o orvosa mondta, hogy a napi tobb doboz sorrol ne szóljon le, mert akkor végleg mem kap semmi tapanyagot/"taplalekot"

2017. febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Átéltem ugyan ezen mentem keresztül :( :( nagyon sajnálom!

Volt h a saját nyálam nem tudtam lenyelni..kegyetlen dolog.Nekem is ezeket adták..doritricint még illetve valami patikai zsibbasztót egy egy barna üvegben talán mentolos vmi kis darabok vannak benne sajnos a nevét nem tudom..viszont elzsibbaszt utána tud enni..

Szteroid injekciót kaptam,és infuziót

Sajnos igazából csak az idő segít :(

Még a fájdalomcsillapító sem segített.


Hogy van apukád?

2017. febr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, mindent próbáltunk már, ami csak lehetséges, hogy enyhítsük a fájdalmas, égő érzést, de az orvos is azt mondta, hogy el kell telnie egy bizonyos időnek a kezelés után. A sugárterápia előző héten letelt, így bizakodunk benne, hogy hamarosan jobban lesz a nyelve és a szája belseje.

Hála az égnek, apukám nagyon kemény és kitartó, így még ha néha küszködve is, és könnyeit morzsolva megpróbál táplálóbb dolgokat is megenni. Turmixolva, teába, leves lébe áztatva, mindent megeszik, ami nem csíp.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2017. márc. 2. 17:25
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Húslevest egyen
2017. márc. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia. Hogy vagytok? 22 sugár 2 kemon van túl édesapám de nem tud enni, minden csíp, mar. Segített valam? Volt olyan étel ami jó volt?
2018. ápr. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!