Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi rá az esély, hogy rákos...

Mi rá az esély, hogy rákos vagyok?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok, szokott fájni a fejem, heti 1-szr, gyógyszerre múlik, néha szédülök, zúg a fülem, hányingerem van, nem jutnak eszembe szavak, néha fáradékony is vagyok

lehet ez leukémia vagy agytumor?

segítsetek, nagyon nagyon félek! az én koromban erre sok az esély?


2017. jan. 14. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, de ne gondolj a leges legrosszabbra!!
2017. jan. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
segítsetek már, rettegek!
2017. jan. 14. 22:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mióta járok rendszeresen masszázsra, tizedannyit sem fáj a fejem! Pedig még gyerekként is sűrűn fájt. Lehet neked is ilyesmi van benne. Akár a szédülés is.

Szóval nem kell egyből meghalni!

2017. jan. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tamani ***** válasza:

A "Gyógyszer" témaköre meglehetősen nagy. Mit szedsz be ilyenkor?

Ahogy az előző kommentelő írta, az ilyen esetekben nem kell rögtön daganatra gondolni. (Különösen nem 18 évesen. ;) )

A tüneteidet egyszerű vérnyomás ingadozás is okozhatja. Figyeld meg, mikor jelenkeznek a tüneteid, és gondold végig, elég folyadékot ittál-e azon a napon! (Napi 2 liter az ajánlott, de ha sportolsz, nem árt a 2,5 - 3 liter sem!)

Nem tudom, miért, illetve honnan gondolod, hogy leukémia, vagy agytumor okozza a tüneteidet, de megnyugtatásodra mondom, hogy ez nem valószínű.

Ha a felmenőid közt volt, vagy van hasonló kórképpel rendelkező egyén, úgy érdemes fontolóra venni, de egyébként nagyon kicsi a valószínűsége.

Amennyiben lehetőséged van rá, mérd meg a vérnyomásod! (Ne feledd, hogy az agy képes saját vérnyomásának szabályozására függetlenül a szervezetben uralkodó értékektől!) A különböző sóhiányok okozta érgörcsöktől azonban nem tud mentesülni:

Ellenőrizd, hogy az alapvető Nátrium, Kálium, Magnézium, Klorid és Cink beviteled megfelelő-e, illetve nem vesztessz-e belőlük túl sokat! (Fokozott izzadás, sportolás, hasmenések, hányások) Ha úgy érzed, háziorvosodtól kérj beutalót laborvizsgálatra, hogy kiderüljön, rendben van-e a vérképed!

Nagy valószínűséggel nincs semmi baj, csak rendezni kell kicsit az életed. Rendben lesz minden, nem kell félni. :)

2017. jan. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!