Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Arra van esély, hogy 2008/2009...

Arra van esély, hogy 2008/2009 környékén nem kaptam hepatitis oltást?

Figyelt kérdés

Az oltási könyvemben nincs benne, és a munkámból adódóan nagy szükség lenne rá.

Felkerestem a volt gyerekorvosom, ő azt mondta,hogy hétfőn beírja a könyvembe, és szerinte biztosan megvan.


Emlékszem,hogy sok oltást kaptunk általános iskolában, de,hogy mit vagy miket azt persze nem tudom már.

A 93-ban, 97-ben, és 99-ben született testvéreimnek megvan, nekem nincs beírva.

Valamint anyukám pár éve hepatitis fertőzött volt, egy légtérben voltam vele, és nem kaptam el.Ő azt mondta,hogy mi be vagyunk oltva.

Mindenesetre aggódok, mert bár minden arra utal,hogy megvan, de előfordulhat ,hogy még sincs?

Esetleg ha pont beteg voltam mikor beadták az oltásokat az iskolában?


2016. nov. 18. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg meg kellett kapnod, mert akkor már kötelező volt! Én 96-os vagyok és nekem is van. Ha valaki beteg olyankor, akkor az iskokának kötelessége boztosítani a pót alkalmat. Nem hiszem, hogy te iskolád ezt nem tette meg, mert a gyámügy is felelôsségre vonhatja a szüleidet, ha nincs oltásod. Viszont én azt mondom fő a biztonság. Szerintem csináltad egy vérvizsgálatot és akkor meg tudják nézni, hogy tuti van-e ellenanyagod. :)
2016. nov. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*csináltass
2016. nov. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézesd meg, hogy be vagy-e oltva, pár ezer forintos vérvétel. Úgy tudom, hogy akár ha meg is kaptad, kaphatsz ismétlő oltást, ha olyan munkahelyre mész ahová kiemelten szükséges.
2016. nov. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a lényeg,hogy ne kapjak újat, mert egy perc szabadidőm sincs, és általában belázasodok az oltásoktól, és rendszerint napokig fáj az oltás helye, pedig a kezemre is szükségem lenne.

Tehát nem szeretnék betegség miatt kimaradni (a magam érdekében)

2016. nov. 18. 16:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 2000/2001-ben már kaptam az általános iskolában.3 részletben adják,és nem hinném,hogy mindegyiknél pont hiányoztál volna.Menj be a régi iskoládban,ott biztos,hogy megvan még a kartonod.Utána tudnak nézni.
2016. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!