Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esély, hogy idén visszaesn...

Van esély, hogy idén visszaesnek a pontok a 2008-as szintre? (többi lent)

Figyelt kérdés
A 2009-es évben germanisztikán az összes egyetemen a ponthatár 40-50-60 ponttal emelkedett! Mi a frász történthetett? Mindenki akkor jött rá, hogy tanár/tolmács/fordító akar lenni? Szerintetek mennyi esély van rá, hogy idén csökkennek ezek a ponthatárok? (Tisztában vagyok vele, hogy a ponthatárt a felvételizők pontjai szablyák, de akkor is olyan hihetetlen hogy egyik évben még csak 320 pont, másikban már 380)
2010. máj. 22. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért nőtt a ponthatár, mert sokan látták, hogy "jéé, csak 320 pont kell? Azt én is össze tudom kaparni." Ennek következtében sokan jelentkeztek, és nőtt a ponthatár.
2010. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van esély, mert állítólag idén nehezebbek voltak az érettségi vizsgák, ami vsz alacsonyabb pontszáokat eredményez.

De biztosíték nincs rá.

2010. máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért azt nem hiszem, hogy olyan alacsony lesz a ponthatár, mint 2008-ban. A csökkenés nagyon valószínű, bár ki tudja.

Azért azt kalkuláld bele, hogy tavaly sokaknak nem sikerült, így elég nagy része idén is megpróbálja, és nekik mivel könnyebb volt a tavalyi érettségi átlagban több pontjuk lesz.

2010. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Valószínűtlen. Egyrészt azért, mert 2008-ban borzalmasan alacsony volt a jelentkezési szám, ami azt eredményezte, hogy gyengébb ponttal rendelkező tanulókat is fel kellett venni.

Egyrészt ne a ponthatárból ítéljetek, hanem az átlagpontszámból. Volt olyan szak, ahol az átlagpont 432 volt, azonban 404 volt a ponthatár -a köv évben 440 volt az átlagpont a határ viszont 426. Ami azt jelenti, hogy 2008-ban is sok volt a magas ponthatáros, csak a jelentkezők kevés száma miatt alacsonyt is fel kellett venni A ponthatár nem egy objektív dolog. Aki jót akar, az átlagpontot néz. Mivel idén nőtt a jelentkezések száma, ezért több is lesz a magasabb pontos emberke. 2008-as határ valószínűtlen.

2010. máj. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát basszus nagyon remélem h csökken legalább egy kicsit... :S
2010. máj. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


Utolsó, csak nem te is germanisztikára jelentkeztél?

2010. máj. 22. 17:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Esélytelen, hogy visszaessen, egyrészt mert mindenki egyetemre akar menni, mindegy milyenre, másrészt mert a bölcsészképzésekre, ezáltal a germanisztikára is csökkentették a felvehető emberek számát.
2010. máj. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hol lehet megnézni az említett felvettek átlagos pontértékét?
2010. máj. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ma 15:45 vagyok. neeem nem germanisztikára, nyugi :D én közgázra meg ilyesmire. állítólag több hely lesz a gazdasági szakokon. kíváncsi vagyok, ez hány pont esést jelent...
2010. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"a bölcsészképzésekre, ezáltal a germanisztikára is csökkentették a felvehető emberek számát."


Igen csökkentették, 350 fővel. Ami kb. semmit nem ér. Rengeteg bölcsész szak van, amit nagyon spk főiskolán/egyetemen tanítanak. Ez a 350 fős csökkenés nagyjából minden egyes szaknál 1 max. 2 fős csökkenést eredményez, ami a legrosszabb esetben is 1 pontos növekedést jelent. Elhanyagolható...

2010. máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!