Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez pánikroham volt?

Ez pánikroham volt?

Figyelt kérdés

Tegnap egész nap hasogatott a fejem, nem múlt 2 fájdalomcsillapítóra sem. Aztán este elalvás előtt elkezdtem nagyon rosszul lenni... Hányinger, olyan nehezen látok érzésem volt, nyugtalanság, vagy a hideg rázott vagy leizzadtam, mindenem remegett-reszketett, a végtagjaim kihűltek, féltem, szorongtam hogy mi van velem, halálfélelmem volt, mikor elaludtam volna mindig arra riadtam fel, hogy fulladok és elaludni se mertem. Csak sírtam és remegtem... Borzalmas volt... Mintha haldokoltam volna, a környezetem is olyan távolinak tűnt...

Miután sikerült lenyugodnom, el tudtam aludni, de nem múlt el maradéktalanul, reggel még fájdogált a fejem, ahogy kinyitottam a szemem, nem is látok olyan jól, olyan furcsa érzésem van és hányingerem.. A végtagjaim jegesek. Mit csináljak? Vizsgáltassam ki magam? Mi ez? Pánikroham lehet vagy depresszió?

Sok minden nyomaszt hónapok óta, 1 éve, és sokat vagyok elkeseredett, szomorú, a helyzetem kilátástalan...

22L



2017. jan. 12. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen ez pánikrohamnak tűnik, ilyenkor próbálj lassan lélegezni, ha kapkodod a levegőt akkor csak rontasz a helyzeten.

A hosszantartó stressz okozhat ilyen problémákat. Nekem pl olyan volt régebben hogy arra keltem hogy nem kapok levegőt, ilyenkor persze megilyedtem de ahogy rájödtem hogy valójában normálisan tudok levegőt venni, és nem fulladozom, sikerült lenyugtatnom magam.


Igyál sok folyadékot, és aludj legalább 7-8 órát naponta. A fejfájás leggyakoribb okai a dehidratáció és a kialvatlanság.


Nyilván ha kivizsgáltatod magad abból nem lehet baj.


Amúgy meg ha máskor is előfordulna, akkor csak próbáld lenyugtatni magad, lélegezz lassan, és gondolkodj! Rá kell jönnöd hogy ha tényleg valami bajod van akkor a pánikolás nem segít, ha meg nincs, akkor maga a pánikolás a baj.

2017. jan. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet panikroham, igen! Egy fontos dolog mondjuk kimaradt a hiperventillacio a felsorolasbol, ami azt jelenti, hogy 1 perc alatt nagyon gyakorian es melyen lelegzel. En azt tanacsolom, hogy menj el egy pazichologushoz, nagyon fiatal vagy meg, en nem mennek pszichiatriara, mert sajnos nagyon sokszor szerintem egyebkent ok nelkul leszedaljak a beteget. Ha kibeszelhetned magadbol egy hozzaerto,turelmes emberrel, az lenne a legjobb! Remelem jobban leszel!
2017. jan. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg szedsz valamilyen gyogyszert?
2017. jan. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem szedek semmit és nem is akarok. Most jobban vagyok, azóta nem volt. Sokat fáj a fejem és szinte állandóan hányingerem van, de most a napokban szerveztem programokat, amiken nagyon jól éreztem magam és egyáltalán nem volt semmi bajom. Valószínűleg tényleg pszichés... Nem akarom újra átélni.

Egy barátnőm jár pszichológushoz de én azt nem tzdom megfizetni... 8000 Ft 45 percért?? Hahaha

2017. jan. 16. 22:05
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket!
2017. jan. 16. 22:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hol elsz az orszagon belul, viszont ugy tudom, hogy a gyerekpszichologus 18 eves korig ingyen rendel a gyerekekkel, sajnos a felnott koruaknak fizetos lenne, de Budapesten van egy kulon szakrendeles a felnottek reszere is, ami ingyenes. Sajnos a nevet elfelejtettem.

A masik dolog: az egeszseg nem a betegseg hianyat, hanem a fizikai es mentalis egeszseget jelenti! Szerintem iszonyat okos dolog a reszedrol, hogy nem szeretnel nyugtatozni-ezt en sem ajanlom, viszont azt az osszeget ne sajnald a kezelesre! Az ember egeszsege a legnagyobb kincs, ha beteg valaki akkor iszonyatosan nagy osszegeket is tud aldozni ra!

(Arrol nem is beszelve, hogy van aki 3 havonta otthagy ennyit a kormosnel/fodrasznal stbstb.)

Ezzel a helyzettel foglalkoznod kell es nem bagatelizalhatod el! A barataiddal nem fogod tudni ugy sosem atbeszelni a rossz elmenyeidet, mint egy fuggetlen 3. Szemellyel, aki nincs elkotelezodve semerre sem es egy oszinte, tapasztalatokra alapuli velemenyt ad. En ajanlom meg azt hogya neten olvass utana a pszichologusoknak a lakohelyeden, es ugy valassz egyet ki!

2017. jan. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!