Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van-e az Alzheimer kórnak...

Van-e az Alzheimer kórnak olyan stádiuma, amikor az még csak apró kellemtelenségekkel jár, és ismeretei alapján a beteg csalhatatlanul felismeri, hogy ezek jelzések hova vezetnek majd?

Figyelt kérdés
Magyarán kijelentheti-e bárki, hogy „Nekem Alzheimer kórom van, de ez már nem is Praesymptomatikus dementia, hanem a második, szakasz, vagyis incipiens dementia."?

2016. aug. 1. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A beteg nem fogja felismerni, legfeljebb a családtagok.
2016. aug. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A beteg nem tudja önmagán diagnosztizálni, ahhoz orvos kell.
2016. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem; a demenciának az az egyik jellemzője, hogy a beteg nem ismeri fel, hogy vele bármilyen probléma van. Magyarán a kór minden stádiumában meg van győződve, hogy ő teljesen normális, és mindenki más a hülye; és semmilyen módon nem lehet meggyőzni az ellenkezőjéről.
2016. aug. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a beteg, aki pontosan tudja, hogy mi a presympto... és az incipiens... az elég nagy valószinűséggel felismeri magán a dolgot a kezdeti fázisban, lévén maga is egészségügyis, akár orvos. Az Alzheimer első tünetei közé tartozik ugyanis, hogy számolási nehézségei támadnak, hogy hirtelen nem tudja hol van, hogy a saját lakásában téved el... egy kellően képzett ember ilyenkor gyanut fog. De ehhez tényleg elég magasan képzettnek kell lenni...

Az átlagember helyzete az, hogy sem saját maga, sem a hozzátartozója nem ismeri fel a legelső fázist.. csak akkor, amikor már komolyabbak a problémák, akkor pedig a beteg már döntésképtelen...és nem fogja megérteni, hogy mi a presymto és az incipiens...

2016. aug. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenki véleményét, tapasztalatát elfogadom, aki azt írta, hogy a betegek nem ismerik fel önmagukon az Alzheimer kórt, de akkor mi lehet az, amiben felismerem a szimptómákat? (Elsősorban a vészes feledékenység: Nem jut eszembe egy 50 éve színpadon lévő színész, zenész neve, bekapcsolom a számítógépet, de fél perc múlva nem emlékszem rá, hogy mit is akartam megkeresni az Interneten. Kinyitom a ruhásszekrényt, közben sípol a teafőző, lezárom a gázt, és addigra elfelejtem, hogy a ruhásszekrényt miért is nyitottam ki. stb.)
2017. márc. 1. 11:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, van bármiféle személyes élményed alzheimer-kóros beteggel? A család akkor szokta felismerni a bajt, amikor anyuka berakja a mosogatószivacsot a sütőbe és jól meg is cukrozza... Nem a szokásosan emlegetett "elfelejtem a telefonszámot, meg az amerikai szinész nevét " dolog az alzheimer lényege, hanem hogy a beteg marhaságokat csinál, olyan dolgokban hibázik, amiket azelőtt jól tudott. A számolási zavar valóban egyértelmű jelzés. Szerintem a beteg nem veszi észre magán a bajt, illetve lehet hogy észreveszi, de nem tudja beazonositani. Nekem van olyan demenssel tapasztalatom, aki korábbi éveiben végigápolt egy alzheimerest, és észrevette magán, hogy nem mindent tud megoldani , de nincs betegségtudata.
2017. márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!