Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek volt már ez a...

Valakinek volt már ez a rákszűrés leletben?

Figyelt kérdés
Enyhe fokú intraepithelialis laphám lesio (LSIL) . Kéthét mulva fogadja a nőgyógyász, műtét vagy gyógyszerer kezelés hogy el ne rákosodjon. Nagyon félek mi lessz az eggyetlen lányommal, apját már elvesztettük. Meg vagyok ijedve.

2016. jún. 3. 19:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Sajnos mindkettő magas rizikójú altípus, de félévenkénti rákszűréssel megelőzhető a baj, a partnernek pedig különösen oda kell figyelnie, hogy ne kapja el, akár érdemes lehet megfontolni a védőoltást is.
2016. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
mindenképp lessz védőoltás bármennyibe is kerül egészség a legfontosabb mert ha az nincs akkor lőttek mindennek :D
2016. jún. 11. 17:27
 13/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 51-es típusú HPV-m volt...viszont P4, HSIL, és CIN II. Megműtöttek és hál' Istennek a szövettani eredmény is jó volt. 23 éves voltam akkor...még csak mostanában fogom fel, hogy min mentem át. Ha ezen túl vagy, figyelj oda te is nagyon, hogy évente járj szűrésre. Én azelőtt nem foglalkoztam vele, de látod, előtte egy évvel semmi gond nem volt, a következő éven már ezt a leletet kaptam kézhez. Tényleg muszáj menni, mert sohasem lehet tudni. A műtét után másfél évbe telt míg teljesen felépültem. Ahogy az egyik hozzászóló is írta, az isoprinosint mi is a párommal együtt szedtük, úgy ahogy írták. Te is helyre fogsz jönni! Ne aggódj! ;)
2016. jún. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!