Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Endometriózis kiküszöbölhető...

Endometriózis kiküszöbölhető fogamzásgátló szedésével?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátló szedése előtt volt cisztám, majd miután leálltam vele, akkor is, mindkettő az endometriózissal összefüggő ciszta volt.

Nőgyógyász mondta, hogy mivel az endometriózis a menstruációval függ össze, ezért nem "támad" az endo terhesség alatt, szoptatás alatt (ha nem menstruál a nő).


De mi a helyzet a fogamzásgátló tabletta szedése esetén? Tudtommal akkor sincs "rendes vérzés", tulajdonképpen be van csapva fogigátló szedése alatt a szervezet, csak amolyan menzesz szerű vérzés jelentkezik, nem rendes vérzés.


Vagy mindegy milyen a vérzés, ha havonta vérzik (menstruálgat) az endóban szenvedő nő, akkor így is-úgy is ott a lehetőség az endo miatti ciszták kialakulására?


Azért kérdem, mert ha már szültem, és többet nem szeretnék, akkor választhatom-e a fogigátlót védekezésként akár a klimax beköszöntéig? Hiszen az óvszer mellett mindig menstruálni fogok, tudtommal spirál és más egyéb mellett is, vagy marad az elköttetés (amúgy is félek a szüléstől, mióta szültem, és végül is 100 %-os védelmet csak az elköttetés adna, gondolom én (lehet, rosszul gondolom?)Amúgy ha valaki elkötteti magát, akkor rövidesen jelentkezni kezdenek nála a nem menstruálás hatására a klimax tünetei?



2016. ápr. 13. 10:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Endometriosis esetén lehet fogamzásgátlót használni, jó hatással is van rá, mivel nem vastagodik meg úgy a nyálkahártya, mint normál menzesz alatt. Sőt, igazából azt is lehet, hogy csak két-három havonta tartasz szünetet, nem havonta. Így még inkább elvékonyodik a nyálkahártya, csak előfordulhat pecsételgetés.

De ha egyébként más módszerrel meg tudod oldani a védekezést, akkor szedhető a Visanne is, ami kifejezetten endometriosisra való gyógyszer.

2016. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!