Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívprobléma esetén milyen a...

Szívprobléma esetén milyen a vérkép?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mely értékeket kell nézni?

Milyen értéket vizsgáltat az orvos szívbetegség gyanúja esetén? Sokat googliztam, de érdemben nem találok választ.

Ha tudsz segíteni vagy egy használható linket küldeni, megköszönném!


2016. márc. 4. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Általában semmiféle összefüggés nincs a vérkép és a szívproblémák között. Ritka esetben és súlyos állapotban lehet eltérés, de az már inkább az oxigénhiányos állapottal van összefüggésben, ahová a dolog ritkán fajul el.
2016. márc. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz még hozzáfűzném, hogy infarktus esetén van a vérvizsgálatnak jelentősége, ilyenkor a troponin-T-t és a CKMB-t nézi az orvos, de te szerintem nem ilyen akut esetre kérdezel most rá. Krónikusabb dolognál ezek az értékek nem segítenek. Igaza van az előzőnek, hogy pl. súlyos szívelégtelenség okozta májpangásnál nagyon magas lehet a GOT értéke, de ilyenkor abszolút nem ez az a jel, amiből egy orvos a szívbetegség diagnózisát felállítja, ennél ezerszer szembeöltőbb dolgok vannak már sima fizikális vizsgálattal is... Miért gondolod, kedves Kérdező, hogy vérvizsgálat kellene hozzá? Inkább EKG, szívultrahang vagy ennél is speciálisabb szívvizsgáló módszerek alapján állítják fel a szívbetegség diagnózisát.
2016. márc. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!