Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez valami pszihés betegség?

Ez valami pszihés betegség?

Figyelt kérdés

Valamelyik terrortámadás után (nem emlékszem melyik) felébredtem hajnali öt körül, és valamiért rámjött egy ilyen érzés, hogy a terroristák le akarják mészárolni az egész családom, és órákon keresztül halálfélelmem volt, már elterveztem, hogy milyen úton menekülök a házból, ha betörnek hozzánk. Végül aznap hajnalban többször hánytam is, szerintem emiatt, mert egyébként teljesen egészséges voltam. Még azon a héten bejött a templomba egy hajléktalan, és mivel minimálisan hasonlított egy arab emberhez (tudom, hogy köztük is vannak jó emberek, nem is akarok rosszat mondani rájuk, de ugye az alkaida és az isis sok tagja arab, ezért ez ugrott be) rettegni kezdtem, hogy most fog mindenkit felrobbantani. Szerencsére kiment, de ha bent maradt volna, pár percen belül én menekültem volna el.

Ezek voltak a durvább esetek, de volt olyan is, hogy kb. 8 éves koromban megnéztem egy krimit (nem olyan durvát, asszem Poirot volt) és egész éjjel nem tudtam aludni, mert féltem, hogy valaki leszúr álmomban. Végül átszoktattam magam egy másik alvópózra, és akkor már tudtam aludni, de előtte hetekig éjszakáztam.

Hasonlót többször is eljátszottam (hetekig húgommal kísértettem magam vécére, hogy nézze, nem ugrik-e rám valaki a kisablakból, hogy megöljön stb.)

Ezzel lehet valamit csinálni? Vagy ennek semmi köze a pszihéhez, egyszerűen csak túl élénk a fantáziám és félős vagyok?



2016. márc. 1. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha 12 évesnél fiatalabb vagy, akkor még talán kinövöd, ha felette vagy, akkor lehet kezdődő pánikbetegség enyhe pszichopátiás beütéssel.
2016. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem ez lehet lelki eredetű már ha magamból indulok ki. 8 évesen megnézted azt a krimit és az hagyhatott olyan nyomokat ami ezt az egészet kiváltotta nálad. És 9 évesen láttam egy filmet ahol a muksi rákos volt...Én onnantól kezdve rettegtem a betegségektől..pszichológus segített.

Hány éves vagy most?

2016. márc. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
13
2016. márc. 2. 06:46
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok..esetleg próbálj meg a szüleiddel beszélni erről, hogy Ők mit gondolnak. Tudsz velük ilyenekről beszélni?:)

Higgy nekem, jobb idejébe elcsípni az ilyen problémákat mert évek alatt elég súlyossá fokozódhat. Én tényleg csak magamból tudok kiindulni.

2016. márc. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet :) tudok velük beszélni, csak még rá kell szánnom magam
2016. márc. 2. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!