Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Segítséget kérek! Kihez lehet...

Segítséget kérek! Kihez lehet fordulni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm Párkányba lakik és agyvérzést kapott. Úgy alakult az élete egyedül él és nem tudja ellátni magát teljesen. Úgy érzem magányos és gyakran senki nem jön hozzá, nem látogatják hetente. Próbáltam keresni gyógytornászt és segítőt, de falba ütköztem. Tapasztalatom nincs és gyakorlatlan vagyok. Mindenképpen segíteni akarok neki. Tudtok ajánlani valakit és aki nem drága? Előre köszönöm a segítséget.
2016. febr. 14. 16:25
 1/1 anonim ***** válasza:

A településeken van szociális szolgáltató központ, ami az önkormányzatokhoz kapcsolódik. A gondozónők kijárnak a rászorulókhoz és fürdetnek, bevásárolnak, hivatalos papírokat intéznek, elmennek receptért a háziorvoshoz, kiváltják a gyógyszert, kiadagolják azt a gondozottnak, kisebb háztartási munkákat végeznek munkanapokon, munkaidőben, heti X alkalommal a rászorultság szerint. Az ellátásért így is fizetni kell, hogy nem magán szolgáltató. A nyugdíj alapján van meghatározva a térítési díj. Az önkormányzaton lehet erről érdeklődni.


Az ismerősöd háziorvosával érdemes beszélni a gyógytornával kapcsolatosan. Hivatalosan ő elrendelheti a gyógytornász kilátogatását.


Ha nem gondozásról, hanem ápolásról van szó (pl. kötözés, injekció), akkor ebben is a háziorvos tud segíteni.

2016. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!