Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kérhetek egy kis segítséget?

Kérhetek egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

Olyan problémám van, hogy több mint egy éve az ujjamban krónikus izületi gyulladás van. Szteroidot meg egyéb gyógyszerek írt rá. (Medrol 4mg, Trexan,Humafolacid meg ugye Pantoprazol a gyomromra)

Javulás valahogyan fura, egyszer elmúlt és azóta visszajött a beduzzadt nem tudom behajlítani ujjam közepén fáj állapot.

Vérképem nem értem gondolom a sok csillagot amit látok az rosszat jelent..

Akkor tehàt az eredmények:

WBC:11,10GL

MPV:7,8fL

Monocyta:6.06%

Süllyedés:25mm/h

Vércukor:5,6mmol/L

1 hónap a dokiig

Nagy a probléma vagy nem kell halálfélelemben lennem?

17/L voltam!



2016. jan. 22. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A latint hagyd az orvosokra. Vagy gondolod, hogy itt is azok válaszolnak?


Félsz a haláltól? Mert fáj az ujjad???

2016. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy tudok válaszolni, hogy a laborotok normál értékét nem ismerem. Tudod, sok helyen más és más normál tól-ig határok vannak, de alapvetően ált. kevésbé térnek el egymástól.

Egyáltalán ne legyen halálfélelmed. Nincs miért annak lenni, még e laboreredmény miatt sem.

Ha csak a "csillagozottakat" írtad ki, akkor sincs nagy gond. Igaz látni, gyulladás van a szervezetedben és az immunrendszered próbál védekezni, de a leírt tüneted mellett egyáltalán nem vészesek, pláne, ha a CRP jó. Márpedig ezt nem is írtad ide, tehát az jó lehet. Ha ezt a vizsgálatot nem kérték, akkor sem aggasztó.

A cukornál 5.56 körüli szokott lenni a normál érték felső határa. Nálad 5,6, tehát ezzel nem is szoktak foglalkozni az orvosok.

Ha este 10 után nem ettél/ittál semmit, a vérvétel napján max. valamennyi vizet fogyasztottál, akkor legközelebb újra megnézeted valamikor, de ráér. Ha ennél magasabb lesz a kontroll vérvételen, akkor az orvos ellát egy-két jó tanáccsal. Ha ittál valami cukros valamit a vérvétel reggelén vagy a fogkrémed volt cukros és lenyelted, akkor majd megismétlitek valamikor a labort, egyáltalán nem sürgős.

Valószínűleg semmi nem fog 1 hónapon belül történni a mostani laborod alapján. Persze a fájdalmad fokozódhat, egyéb tüneteid is lehetnek, de ha kellemetlenül, elviselhetetlenül fáj, akkor ne várd meg az 1 hónapot, menj vissza mielőbb.

1 éve van tüneted. Ez iszonyú sok idő és még csak 17 éves vagy.

Amit én tennék: Szedem a gyógyszereket. 1 hó után visszamegyek, (mert sajna csak ekkorra adtak időpontot). Az orvos az akkori állapotodat összeveti a gyógyszerszedéssel és egy hónappal korábbi laboroddal. Ha nem javulsz és azt mondja, ez javulgat, menjen haza, szedje tovább a gyógyszereket, aztán jöjjön vissza újabb egy hónap múlva, akkor közöld, az életedet mindenben befolyásolja, fájdalmaid vannak és szeretnéd, ha minden lehető segítséget megadna neked....MOST. Ha "normális", akkor kiírja a drágább vizsgálatokat is (neked ezért nem kell fizetni). Ha lepasszol, akkor keresel másik dokit.

Sajna, ilyen ez az egészségügy sok helyen. Nem gyógyítás zajlik, hanem tünetoldás-fenntartás. Ezért kell a betegeknek a sarkukra állnia. Állj Te is ki magadért, ha szükséges. Gyógyulást kívánok.

2016. jan. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, doki felhívott és előbb behívott és felírt valami salazopyrint 3hónapig, mellé trexant folytassam, medrolt abbahagytam. Remélem segít most már ez :)
2016. jan. 28. 21:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!