íismerős valakinek a KAWASZAKI szindróma betegség?
34 hónapos Iker unokám egyike került kórházba és Intenzív osztályra ezzel a ritka, de súlyos betegséggel . .
Szeretném tudni, ha volt már valakinek ez az életében, mire számíthatunk . .
Nagyon el vagyunk keseredve . .
A kis és közepes méretű artériák gyulladásával járó, ismeretlen eredetű autoimmun megbetegedés, mely leginkább 5 éven aluli gyerekeknél fordul elő.
Tünetei:láz, kétoldali kötőhártya-gyulladás, ajak- és szájnyálkahártya- gyulladás, tenyér és talp bőrpír majd hámlás, kanyarószerű bőrkiütések, és a nyaki
nyirokcsomók megnagyobbodása.
A Kawasaki- szindróma veszélyét a szívet érintő súlyos szövődmények jelentik. Egyrészt a szív minden rétegét érintő gyulladás alakulhat ki, másrészt pedig kóros tágulat képződhet a szívkoszorúerek kezdeti szakaszán, amelyben vérrög keletkezhet. A koszorúér- károsodás súlyos esetben halálos szívinfarktust okozhat.
A Kawasaki-szindróma szalicilát gyulladásgátlókkal (pl. aszpirin) és gamma-globulinnal kezelhető. A szívkoszorúér-gyulladás általában egy éven belül elmúlik.
Elsősorban a legfontosabb a gyors felismerés és kezelés, hogy szívproblémák ne alakuljanak ki, mert annak rossz kimenetele is lehet. Folyadékpótlás a láz miatt, nehogy kiszáradjon.
Elhiszem, hogy elvannak keseredve, de mos már biztos kezekben van az unoka. Remélhetőleg hamar sikerült felismeri a betegséget, semmi komolyabb nem alakul ki és akár 10-15 nap múlva már el is hagyhatja a kórházat. A kórház elhagyása után folyamatos Aspirint kell majd szednie nagy mennyiségben legalább egy hónapig (2X 50mg-ot). Kívánom, hogy minden rendben legyen! Ha lehet majd írja meg, hogy hogyan alakul a kis unoka.
Most vettem észre hogy milyen kulcsszavak vannak megadva.
Annak nagyon kicsi az esély (szinte lehetetlen), hogy ő is Kawaszaki szindrómás lesz. Ugyanis a Kawasaki kór nem örökletes betegség, bár a genetikai hajlam szerepét gyanítják. Nagyon ritka, hogy egy családon belül egynél többen is ebben a betegségben szenvednek. Továbbá, nem fertőző, de nem is megelőzhető. Előfordulhat, bár nagyon ritkán, hogy a betegség másodszor is felbukkan.
Persze van végleges gyógyulás is. Folyamatos kontroll vizsgálatokra kell járni majd.
Ha bármiben tudok még segíteni akár privát üzenetre is válaszolok!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!