Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most jöttek meg a laborleletei...

Most jöttek meg a laborleleteim (GOT: 141. 00 U/L, GPT: 159, 00 U/L, GGT: 85, 00 U/L), mivel kövér vagyok gondolom ez okozhatja a dolgot?

Figyelt kérdés

Elkezdtem diétázni.

A diéta és a mozgás meg a koleszterincsökkentő gyógyszer és a máriatövis készítmény rendbe hozhatja?


2015. okt. 28. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
ezek a májfunkciót mutatják, mivel a laboroknál nem mindig ugyanaz a referencia tartomány, így nem lehet értelmezni pontosan a leletedet. A háziorvosoddal kellene beszélned, mert sokféle oka lehet egy eltérésnek és ő ismeri a korábbi betegségeidet, leleteidet.
2015. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Inni nem iszom, dohányozni nem szoktam.

Csak nagyétkű vagyok és emiatt kövér.

2015. okt. 28. 13:48
 3/5 A kérdező kommentje:
Szívesen hallgatok ötleteket meg hasonlókat.
2015. okt. 28. 15:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Az #1-es hozzászólónak igaza van, labor referenciatartományok nélkül a levegőben lóg a kérdés, még akkor is, ha valószínűleg ezek enyhén emelkedettek lesznek. A koleszterinszintedre szedsz gyógyszert már? Mert pl az is képes megemelni ezeket az értékeket, de ivás mellett más, májra káros hatású anyag is (egyéb gyógyszerek), vírusok, ...


Szóval igen, olyasvalakivel beszélj, aki látja a teljes kórelőzményed, pl a háziorvos első körben.

2015. okt. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Inni mint mondtam nem iszok.

A vércukrom csak egy kicsit magasabb az átlagnál.

A vérnyomásomra szedek gyógyszert ez rendben van.

Csak nagyétkű vagyok, régebben volt viszont epehólyag műtétem.

2015. okt. 28. 19:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!