Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nappal nagyon fáradékony...

Nappal nagyon fáradékony vagyok. Mintha nem pihennék eleget az éjszaka, pedig nem így van. Mit tudok ellene tenni?

Figyelt kérdés
Azt még hozzá tenném, hogy az esti órákban sokkal energikusabb vagyok, még a gondolkodás is könnyebben megy. Sokkal nyugodtabb vagyok. Hogyan tudnám ezt megfordítani?

2015. okt. 27. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy lisztérzékeny? Menj allergia vizsgálatra lehet valami olyan áll a hátterében. Vagy menj sokat szórakozni lelki okok is állhatnak a háttérben.
2015. okt. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, lehet érdemes lenne egy vizsgálatot végezni. Koffeinérzékenységről tudok egyedül, de azt kerülöm, ahogy tudom.
2015. okt. 27. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Régóta eltolódott már az alvásciklusod? Úgy értem - ha pl (bár nem tudom, hány éves vagy) mondjuk 5 éve gond nélkül éjjeli bagoly voltál, és most hirtelen akarnál visszaállni "nappali" emberré, az azért nem egyszerű. Kitartóan magadra kell erőltetni egy "normális" bioritmust, tehát pl lefárasztani magad fizikailag - szellemileg du, és akkor bezuhansz az ágyba, alszol... És idővel ez át tud állni. Hacsak tényleg nincs valami pszichés indoka


Lisztérzékenység nem tudom, mennyiben kapcsolódik a kérdéshez. Ha már táplálkozás, a "kajakóma" mondjuk lehet, azaz hogy nagyobb mennyiségű, főleg zsírosabb kaja után mindenképp elálmosodik az ember.

2015. okt. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, erre én is gondoltam. Évekig éjjeli bagoly voltam egészen januárig. Azóta hol 8-kor, hol 10-kor, hol éjfélkor, de nagyon ritkán megesik, hogy később zuhanok be az ágyba. Javarészt 10-11 körül már húzom a lóbőrt.
2015. okt. 27. 23:07
 5/5 anonim ***** válasza:

A bioritmusod eltolódásában a fénynek is tud szerepe lenni, ugyanis a belső órád az igyekszik a külső, eredendően természetes fényhez igazodni. Minél inkább belezavar ebbe a mesterséges fény, annál nehezebben tudsz te is normálisan pihenni éjjel. Ehhez kell legalább 1-2 hét, amíg ez visszaáll.


Addig is, próbálj estefele sötétben aludni.


#3as voltam

2015. okt. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!