Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anyukám az elmúlt 12 napban...

Anyukám az elmúlt 12 napban négyszer is hányt (epés hányás), előtte és utána nagyon fájt a gyomra. A hasi ultrahang nem jelzett problémát. A bokái is meg vannak dagadva, néha szédül. Mitől lehet mindez?

Figyelt kérdés
2015. aug. 19. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvoshoz ment anyukád?

Érdemes lenne megfigyelni, hogy mit evett, ivott akkor, amikor a hányás jelentkezett.

Bokadagadás: ödéma. Elképzelhető, hogy túl sok sót fogyaszt.

Iszik elég tiszta vizet?

Elképzelhető, hogy nem táplálkozik egészségesen már régóta?

Érdemes lenne elmennie azért orvoshoz vagy jó természetgyógyászhoz.

A lakást pedig fertőtleníteni szükséges lehet.

2015. aug. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál! Volt az orvosnál, hasi ultrahangra és vérképre küldte el. Az előbbi rendben volt, a vérkép eredményeire még várni kell. Lehet, hogy nem is gyomoreredetű a probléma. Félünk, nehogy nagyobb baj legyen.
2015. aug. 19. 22:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazán szívesen!

(Igen, olvastam, hogy hasi ultrahangon már volt, de írtad, hogy nem ott volt negatív semmi.)

Akkor most az lesz gondolom, hogy kiderítitek, hogy mi lehet a bajok oka - kivizsgálásokra járás.

Azért az ödémával kapcsolatban nézz utána a sófogyasztásnak szerintem és érdemes egy kicsit tudatosabban táplálkozni.

Azóta már nem hányt?

Mindenképpen jobbulást kívánok!

2015. aug. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hány éves? A lábdagadás is a hányással együtt jelentkezett, vagy az már régi dolog?

Ha nem múlik gyomorpanasz, én a helyében elmennék egy belgyógyászat ambulanciára. Egyébként pedig egy gasztroszkópiai vizsgálatra lenne szükség minél előbb.

2015. aug. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már nem fiatal. A lábdagadás már elmúlt, a hányás még időnként előjön, erős gyomorfájással együtt. A vérképen a CRP értéke és a vérsüllyedés magasabb a normálisnál. A tünetei alapján gyanakodtam a hasnyálmirigy-gyulladásra. Megy még orvoshoz megint.
2015. aug. 25. 19:17
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd megírod, hogy mi lett az eredmény? Nem kötelező, csak érdekel. (Bocs, ha indiszkrét vagyok...)
2015. szept. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Visszament az orvoshoz tegnap, és nem küldték további vizsgálatokra, mert hála Istennek több mint egy hete nem fáj a gyomra, nem is hányt.

Én még egy hasi CT-nek örültem volna, hogy megnyugodjunk, de talán nem volt komoly a baj, különben az ultrahang jelezte volna.

2015. szept. 1. 23:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát az jó hír, ha nincs baj! :-)

Vigyázzatok magatokra!

2015. szept. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük!!
2015. szept. 2. 22:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!